Seznam Native ve spolupráci s

7 trendů

z newyorského týdne módy

Svět módy má za sebou jednu z hlavních událostí roku, New York Fashion Week, ke které se upínají zraky všech stylistů, vizážistek, výrobců oblečení a bot a všech milovníků módy. Podívejte se na letošní trendy podle nejproslulejších návrhářů.

Jedna z nejdůležitějších událostí módního světa se koná dvakrát za rok, jednou v únoru a jednou v září. V průběhu tohoto týdne se konají módní přehlídky nejuznávanějších návrhářů jako je Dior nebo Oscar de la Renta. Zatímco únorová akce je zaměřená na podzimní trendy, v září návrháři prezentují svoje nápady na jaro a léto následujícího roku. Mezi návštěvníky fashion weeků patří milovníci módy z řad veřejnosti, odborníků a novinářů.

1

Zelená barva

vládne všemu

Barva roku 2020? Zelená ve všech odstínech. Olivová, neonová, trávová nebo přírodní hnědozelená. Designéři na zelených odstínech letos nešetřili. Podívejte se sami.

Vzory

a textury

Kostky, proužky, šachovnice, květiny nebo divoké vzory podobné těm indiánským či monglonským. Odvážné vzory i ty folklórní jsou prostě v kurzu. Nechali se jimi inspirovat i někteří návrháři. Osobitým stylem a unikátními vzory je známá například venezuelská návrhářka Carolina Herrerová, která se letos inspirovala španělskými barokními malbami.

Nejvíc mě šokovala přehlídka sportovní značky Chromat, která chce ženy podpořit v sebedůvěře. I proto mezi modelkami byly ženy s nadváhou, celulitidou nebo po amputaci nohy. Místem pro přehlídku bylo fitko a celé se to konalo ve stylu kruhového tréninku, to bylo veliké překvapení.

Zorka Hejdová,
milovnice módy a moderátorka

2

3

Ofiny jsou zpět

na scéně

Ofiny sice nesluší každému, ale kadeřnickým trendem jsou už několik let. Toužíte po ofině i vy? Dejte si pozor, abyste nešlápli vedle. Tu pravou vybírejte pečlivě podle tvaru obličeje. Jakákoliv ofina se hodí k oválným obličejům. Lidé s kulatými obličeji by měli volit delší prostříhané ofiny nebo patky, které jejich obličej opticky zúží. A pokud máte široké čelo nebo úzkou špičatou bradu, vzdušná ofina je pro vás jako stvořená.

Dramatické

tvary

Mezi jednoznačně nejvíce pozoruhodné patřila přehlídka modelů Christophera Johna Rogerse. Ten vsadil na objemné sukně a velmi neotřelé tvary. Svými modely ohromil celý svět. Je mu pouhých 26 let a přes noc se stal vyhledávaným návrhářem. Trumfnul ho snad jen Christian Siriano, který svými bizarními modely dal jasně najevo, že móda je především umění.

4

New York Fashion Week

Historie týdnů módy

Kořeny New York Fashion Week sahají až do roku 1943, kdy tisková ředitelka místního oděvního institutu Eleanor Lambertová přemýšlela, jak v době druhé světové války nabídnout milovníkům módy náhradu v době, kdy nebylo možné cestovat do nacistické Paříže. Módní publicistka tak ve svých 30 letech udělala z New Yorku jednu z hlavních módních metropolí.

5

Teplo

v pleteném

Pletené kabáty, svetry, šaty a topy nás podle světoznámých návrhářů budou hřát i tento podzim. Jestli chcete být trendy, možná je načase pustit se do průzkumu babiččiných starých skříní. Možná narazíte na kousky, se kterými letos zabodujete. I letošní podzim budou v kurzu trenčkoty a lehké kabátky.

Zaujala mě přehlídka návháře Jonathana Simkhaie plná trenčkotů, minimalistických střihů a zemitých barev. Jednalo se o velmi nadčasovou kolekci plnou nestárnoucích kousků, které nepodléhají sezónním trendům. To mě hodně baví.

Zorka Hejdová,
milovnice módy a moderátorka

Neobyčejně

elegantní culík

Inspirujte se kadeřníky z newyorského týdne módy a z praktického culíku vykouzlete elegantní účes. Krásné dlouhé zapletené culíky a copy využil pro přehlídku své kolekce například návrhář Brandon Maxwell. Vlasová stylistka Odile Gilbertová zase v culících tmavovlasých modelek barvila vždy několik pramínků růžově, modře a fialově.

Vytvořili jsme tyhle stylové a elegantní culíky, protože jsme chtěli, aby modelky vypadaly silně. Z takového stylu vyzařuje moc, protože jsou vlasy stažené z obličeje a člověk tím říká, že se nepotřebuje skrývat.

Odile Gilbertová,
stylistka značky vlasové kosmetiky TRESemmé

6

7

Nedbalé

vlny

Vytvořit nedbalý a přirozený styl je zrádné a někdy i obtížnější než vytvořit důmyslný účes. Stylistka Justine Marjanová dodala do rozpuštěných vlnitých vlasů modelek drobné zdobení v podobě blyštivých kamínků. „Je to návrat do bohémských 70. let, tak trochu jsme se inspirovali i rockem. Proto jsme rozvolněné vlny doplnili ozdobami, které korespondují s modely. Tyto vlny jednoduše vytvářejí elegantní vzhled,“ říká. Jestli toužíte po nedbalých vlnách, nenatáčejte konečky svých vlasů.

Sama mám ráda lehké vlny na vlasech. Mám je teď kratší a líbí se mi víc zvlněné. Na perfektních vlnách, které vypadají jako kdybych se vrátila od moře, neustále pracuju.

Zorka Hejdová,
milovnice módy a moderátorka

Často česané, foukané
a kulmované vlasy

jsou extrémně namáhané

Vyžadují pravidelnou a účinnou péči. Proto profesionální kadeřníci pracují se šetrnou vlasovou kosmetikou. Nechte si poradit od stylistů a kadeřníků z newyorského týdne módy a starejte se o své vlasy i vy. Značka TRESemmé je už 12 let hrdým partnerem NYFW, s pomocí produktů značky se kadeřníci starají o dokonalý styling modelek na přehlídkových molech.

Prozkoumejte vhodné produkty

Příběh značky

TRESemmé

Za značkou vlasové kosmetiky stojí Edna Emmé, která ji založila v roce 1948. Edna byla podnikavá rebelka, která ráda porušovala pravidla. Díky své kuráži, inteligenci a ambicím byla průkopnicí ve svém oboru. Nejprve se z kadeřnice vypracovala do vedení kosmetické společnosti v dobách, kdy se manažery stávali téměř výhradně muži. Vždycky jí šlo o to, dopřát ženám hladké a pevné vlasy s pomocí běžně dostupné kosmetiky tak, aby jim jejich vlasy dodávaly jistotu a sebevědomí. Značka dodnes nese její jméno a už 12 let stojí za vlasovým stylingem na newyorském týdnu módy.

Produkty TRESemmé používám už třetím rokem, takže vlastně od začátku, co jsou dostupné i na českém trhu. Dodávají mým vlasem sílu, skvěle je hydratují. Jsem ráda, že můžu být ambasadorkou této značky, které sama důvěřuju.

Zorka Hejdová, milovnice módy a moderátorka

Jak správně

pečovat o vlasy

Je snadné mít zdravé a krásné vlasy. Stačí jen vědět, jak se o ně dobře starat, věnovat se jejich výživě a vyvarovat se zbytečných chyb. Podívejte se na tipy kadeřníků a stylistů, jak na oslnivou hřívu.

Jak obnovit

zničené vlasy

Pokud jsou vaše vlasy nepoddajné, vyžadují speciální péči. Vlasy jsou oslabované různými tepelnými úpravami, barvením, nešetrnými kosmetickými produkty, sluníčkem, větrem nebo deštěm. O takové vlasy pečujte jednou týdně intenzivní maskou nebo olejovými přípravky. Vlasy tak vyživíte zevnitř a budou silnější. Pokud takové vlasy potřebujete rozčesat, dělejte to pouze při jejich mytí po nanesení kondicionéru.

Prozkoumejte vhodné produkty