Seznam Native ve spolupráci s

Ať tu po nás něco zůstane

Příběhy lidí, kteří vdechují místům v Česku druhý život

Česko má velmi bohaté historické dědictví. V téměř každé malé vsi najdete kapličku, zámek, opuštěnou budovu, studánku nebo jiný zajímavý objekt. Mnoho z nich je ale v tak špatném stavu, že jsou na seznamu ohrožených památek. Filantropie je jedním z důležitých pilířů v péči o kulturní dědictví. Seznamte se s příběhy lidí, kteří se rozhodli k odvážným činům a chátrajícím místům vdechli druhý život.

Dva kamarádi rekonstruovali klášter ze 13. století, ve kterém žijí spokojení senioři

Více

Majitel zámku Poláky i dobrovolníci z celého Česka se semkli jako komunita a pustili se do rozsáhlé opravy

Více

Probuďte
k životu spící království

Královský pivovar Krušovice je jedním z nejstarších pivovarů na našem území. O jeho velkou slávu se postaral císař a český král Rudolf II., který roku 1583 pivovar zakoupil pro Českou korunu. Krušovice tak dobře vědí, že historické dědictví a naše krajina je tím nejcennějším, co máme.

Výzva s tipováním je ukončena

Do interaktivní mapy jste mohli přidat jakoukoliv stavbu či místo, které si podle vás zaslouží druhou šanci. Nyní je výzva u konce a vybíráme favority, kteří budou moci soutěžit o půl milionu korun na revitalizaci. Finanční dar věnuje Královský pivovar Krušovice. O vítězi budete moct rozhodnout i vy. O začátku hlasování vám dáme vědět.