Seznam Native ve spolupráci s

Buďte spokojení
v každém věku

Najděte cestu, jak se vyrovnat s přibývajícími lety

Matka s dcerou
Dívka v zrcadle

Ženy jsou hodnocené podle vzhledu a muži podle síly a výkonu. Všechny tyto vlastnosti ale s přibývajícími lety ztrácíme. Stáří proto často vnímáme jako nemoc, které je třeba se vyhnout anebo ji co nejvíce oddálit. Jakým stereotypům s přibývajícím věkem čelíme a proč je důležité najít životní rovnováhu?

Od žen se očekává, že budou vypadat mladě v každém věku

Důležitost mladistvého a atraktivního vzhledu se promítá nejen do společenského života, ale i do toho pracovního. Studie ukázaly, že s přibývajícím věkem jsou ženy na pracovišti vnímány jako méně výkonné či kompetentní. Některým z nich pak první známky stárnutí mohou podkopávat sebevědomí, a proto hledají cestu, jak ho zastavit. Podstupují přitom méně i více náročné procedury.

V roce 2020 bylo provedeno 14 400 347 estetických zákroků.

To je o 23 % více než v předchozím roce. A 85 % z nich přitom podstoupily ženy.*

* Zdroj: ISAPS Global Survey for aesthetic procedures in 2020

Tipněte si v jakém věku se ženy cítí nejspokojenější samy se sebou?*

28

32

35

Správně, skvělý odhad!

* Zdroj: How do women really feel about growing older, Niix.fit

Nejčastější estetické zákroky u žen*

* Zdroj: ISAPS Global Survey for aesthetic procedures in 2020

Vyhlazení
vrásek
botulotoxinem

6 213 859

zákroků

Výplň
kyselinou
hyaluronovou

4 053 016

zákroků

Laserová
depilace
chloupků

1 837 052

zákroků

Neinvazivní
liposukce

560 464

zákroků

Omlazující
fotorejuvenace

517 675

zákroků

Žijeme ve společnosti plné předsudků

Podle prognózy OSN se v příštích třiceti letech počet lidí starších 65 let zdvojnásobí a poroste rychleji než ostatní věkové skupiny. Stále více lidí tak bude vystaveno ageismu, tedy diskriminaci na základě věku. Ageismus se sice týká všech, ale zatímco muži na něj naráží až v pozdějším věku, ženy mu čelí už po čtyřicítce. S přibývajícími lety sice přichází zkušenosti a životní nadhled, ale také předsudky, které jsou v naší společnosti hluboce zakořeněné. Například že lidé po padesátce nejsou technologicky zdatní nebo se nedovedou učit novým věcem.

Jaké jsou největší stereotypy, kterým ženy po čtyřicítce musí čelit?

Kolem stárnutí žen panuje spousta mýtů i stereotypů. Britští vědci proto vyzpovídali přes 2 000 žen, které překročily práh čtyřicítky. Cílem výzkumníků bylo zjistit, jak vnímají tlak společnosti.

Žena s kávou

Stárnutí se bojí 44 % žen*

Téměř polovina žen má obavy ze stárnutí a z toho, co s ním přijde. Tyto obavy pak mohou snadno přerůst v dlouhodobý stres, který škodí tělu i duši. Podle psycholožky Jitky Nesnídalové je důležité najít cestu, jak své tělo přijmout a mít ho ráda.

„Stárnutí nezastavíme a k životní spokojenosti je potřeba to přijmout. Důležité je znát svoji hodnotu, která není závislá na našem vzhledu. Každá společnost obdivuje inspirativní ženy, které možná mají plno vrásek, ale to jim vůbec neubírá na vnitřním půvabu nebo na tom, čeho ve svém životě dosáhly. Umět stárnout s grácií je přece krásné.“

* Zdroj: How do women really feel about growing older, Niix.fit

Tipněte si v jakém věku se ženy cítí nejšťastnější?*

34

36

38

Správně, skvělý odhad!

* Zdroj: How do women really feel about growing older, Niix.fit

Důležité je přijmout sama sebe

„Každá žena zřejmě cítí ten tlak, aby zůstala stále mladá,“ vysvětluje psycholožka Jitka Nesnídalová, která se věnuje pozitivní psychologii.

Jak se vyrovnat
s nedokonalostmi
i přibývajícími lety?

Ikonka telefonu

Nesrovnávejte se s okolím

Média i sociální sítě jsou plné upravených fotek a lidí, kteří své tělo vylepšují plastickými operacemi. „Sociální sítě jsou založené na hodnocení, které ego vždycky buď povyšuje, nebo snižuje. Pokud se ženy setkávají s dokonalými a upravenými tvářemi a těly, mohou se cítit vyčerpané a nechtěné,“ vysvětluje Jitka Nesnídalová. Vyhledávejte obsah, který vám přináší radost a nenarušuje vaši sebedůvěru.

Ikonka srdce

Buďte k sobě laskavá

Komentáře rodiny či známých na naši postavu, vlasy nebo tvář se někdy zaryjí hluboko pod kůži. „Ženy pak mají pocit, že nejsou dost dobré, krásné nebo schopné v práci,“ říká psycholožka. Takovými názory si podle ní samy podrážejí nohy a ocitají se v bludném kruhu sebekritiky. Cestou, jak se z něj vymanit, je změnit způsob, jak o sobě uvažujeme. Vyměňte sebekritiku za laskavá slova a naučte se pochválit sama sebe za všední úspěchy.

Ikonka mýdla

Pečujte o sebe

„Je fajn pečovat o svůj vzhled a používat kvalitní kosmetiku, ale mít mladistvý vzhled jako životní diktát ženu citelně odvádí od toho, kým skutečně je,“ vysvětluje psycholožka. Když budete věnovat dostatek času sama sobě, přirozeně si tím zlepšíte sebevědomí. Péče, kterou pleti věnujete, se vám navíc s přibývajícími lety mnohonásobně vrátí.

6 z 10

žen pomohla zvýšit sebevědomí péče o sebe.*

* Zdroj: Aging and confidence, OnePoll on behalf of Viviscal Hair Growth Supplements, 2021

Ruce
Ženská tvář

Vypěstujte si zdravé návyky, které zabrání předčasnému stárnutí pleti

Mladou pleť může trápit dehydratace způsobená vnějšími vlivy, například klimatizací nebo výkyvy počasí. Taková pokožka ztrácí svůj jas a je zašedlá, matná a unavená. Už v mládí je proto důležité o pleť pečovat. S přibývajícím věkem je pak pleť stále sušší a jemné vrásky se prohlubují. To, kdy k těmto změnám dojde, částečně ovlivňují geny a částečně náš životní styl. Kůže je vystavována mnoha škodlivým vlivům, jako je třeba smog, chlad, stres nebo sluneční záření.

Pokud o pleť pečujete pravidelně a začnete již v mladém věku, bude mít vaše pleť méně vrásek a pevnější kontury i v pozdějších letech. Podle dermatologů z Americké akademie dermatologie je možné předčasnému stárnutí pleti předcházet dodržováním několika jednoduchých kroků.

Ikonka slunce

Chraňte svou pokožku před sluncem

Klinické známky stárnutí jsou zásadně ovlivněny vnějšími vlivy, jako je znečištěný vzduch nebo slunce. Až 80 % viditelných známek stárnutí způsobuje UV záření. Proto je ideální do denní péče zařadit krém s ochranou SPF 30.*

* Zdroj: Effect of the sun on visible clinical signs of aging in Caucasian skin, 2014

Ikonka ženské tváře

Čistěte pleť ráno
i večer

Klíčem ke krásné pleti v každém věku je podle odborníků správné čištění pokožky, a to ideálně ráno i večer. Pleť nejdříve očistěte micelární vodou, která odstraní make-up i nečistoty, aniž by pleť zatěžovala nebo vysušovala. Poté je na řadě tonikum, které pleť dočistí a připraví na následnou péči.

Ikonka mýdla

Buďte k pokožce
šetrná

Vyvarujte se také nešetrného drhnutí pleti a používání kosmetiky, která způsobí pocity jako třeba štípání nebo pálení. I časté podráždění pleti totiž může způsobit její stárnutí. Při výběru vhodných přípravků se vždy řiďte tím, jaký typ pleti máte, nebo použijte přípravky určené pro všechny typy pleti.

Ikonka srdce

Dopřejte si
pohyb

Každodenní cvičení zlepšuje krevní oběh a posiluje imunitní systém. Pohyb vyplavuje do těla endorfiny, díky kterým se cítíme skvěle, a to se projeví i na pleti. Proto se endorfinům přezdívá hormony štěstí.

Ikonka vody

Dodržujte
pitný režim

Voda je nezbytná pro život i krásnou pleť. Aby byla pokožka dostatečně hydratovaná a netvořily se na ní vrásky, potřebuje dostatek vody. Ideální je vypít v průběhu celého dne alespoň dva litry vody.

Ikonka jídla

Dbejte na pestrý
jídelníček

K tvorbě kolagenových a elastinových vláken, díky kterým je pokožka pevná a pružná, potřebuje pleť tu správnou výživu. Jezte potraviny bohaté na vitaminy i minerály, jako je selen, zinek, vápník, hořčík nebo železo.

Krém na pleť

Jak pečovat o pleť, aby byla dlouho krásná a svěží?

Důležité je péči o pleť přizpůsobit nejen typu pokožky, ale také věku. „Pokud máte pocit, že používáním pleťového séra a krémů, jejichž složení je napěchované aktivními látkami proti stárnutí, oddálíte první vrásky, tak je to velký omyl. Krémy a séra, které jsou určené pro zralý typ pleti, jsou pro mladistvou pleť zatěžující a mohou vyvolat kosmetické akné,“ vysvětluje Markéta Kejdušová, která pracuje jako dermoporadkyně v síti lékáren Dr. Max.

Pokožka se postupem času mění stejně jako její potřeby. Je proto důležité každodenní péči o pleť přizpůsobit věku.

Jak se starat o pleť podle věku?

Kosmetika na pleť

Pečujte o pleť s kosmetikou NUANCE a dopřejte své pokožce vše, co potřebuje.

Chci krásnou pleť

Pleť po dvacítce potřebuje důkladné čištění

Základem péče o mladou pleť je ochrana před sluncem, hydratace a čištění, které by mělo být součástí ranního i večerního rituálu.

„Neodlíčené oči jsou ráno unavené a opuchlé, pleť zase mdlá a našedlá. Nesprávně čištěná pleť také trpí. Póry zůstanou ucpané a nečistoty po čase začnou zhoršovat její stav, který se viditelně projeví únavou a ztrátou jasu pleti, vrásky se stávají viditelnější a často se tvoří kosmetické akné,“ popisuje dermoporadkyně.

Jak pečovat o pleť ve dvaceti?

Podle některých odborníků pleť začíná stárnout již kolem dvacátého roku života a tento proces se postupně zrychluje. V pleti se snižuje tvorba ceramidů, degenerují kolagenní vlákna a tím se zhoršuje i pružnost pokožky. „Zařaďte do péče o pleť aktivní látky, které pleť hydratují, chrání, zklidňují a zabraňují vzniku prvních vrásek. Aby pokožka byla hladká, rozjasněná a nevykazovala známky povadlé pleti, dopřejte si během dne až dva litry vody nebo neslazených nápojů,“ radí Markéta Kejdušová.

Ikonka slunce

Chraňte pleť před slunečními paprsky

Ikonka vody

Dodržujte pitný režim

Ikonka tváře

Pleť důkladně čistěte alespoň dvakrát denně

Ikonka mýdla

Nezatěžujte pleť používáním přípravků pro zralejší pleť

Ikonka kapky

Pro komplexnější péči použijte hydratační sérum

Kosmetika na pleť

Dopřejte své pleti péči s kosmetikou NUANCE YOUTH, která jí dodá vše, co potřebuje.

Mladou pleť chrání, hydratuje a vyživuje, aby byla krásná a zachovala si mladistvý vzhled co nejdéle.

Obsahuje přírodní patentované komplexy a extrakty, které pomáhají předcházet vzniku prvních vrásek a zlepšují elasticitu pleti

Vyvážený obsah aktivních látek dodává pleti hydrataci a výživu. Díky tomu je pleť zregenerovaná a hladká na dotek

Chci krásnou pleť

Pleť po třicítce potřebuje hydrataci a ochranu

Pokud je vám mezi 30 a 40 lety, ráno i večer své pleti dopřejte péči v podobě čištění a krému. Nezapomínejte na SPF ochranu, která pleť chrání před slunečními paprsky, smogem a dalšími nepříznivými vlivy.

„Po třicítce se objevují viditelnější mimické vrásky v okolí očí, proto je potřeba věnovat péči očnímu okolí. Odličujte oční okolí velmi šetrně, aby nedocházelo k natahování kůže. Vhodné je používat přípravky, které nebudou citlivé partie vysušovat, jako je třeba micelární voda, odličovací mléko či olej,“ radí dermoporadkyně.

Jak pečovat o pleť ve třiceti?

„Čištění pleti ráno a večer by se mělo stát neodmyslitelnou rutinou. Jedině dobře vyčištěná pleť je schopna pojmout aktivní látky působící uvnitř kůže, které pomohou eliminovat vznik vrásek,“ říká Markéta Kejdušová. Doporučuje také vyhledávat přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové a látek podporujících tvorbu ceramidů. Ceramidy jsou lipidy neboli tuky, které jsou hlavní součástí naší pokožky. Pokožka se díky nim nevysušuje a zůstává hydratovaná. Podle dermoporadkyně jsou důležité také antioxidanty, zejména vitaminy C, E a koenzym Q10.

Ikonka slunce

Chraňte pleť před slunečními paprsky

Ikonka vody

Dodržujte pitný režim

Ikonka tváře

Zaměřte se na péči o oční okolí

Ikonka mýdla

Nezatěžujte pleť používáním přípravků anti-age péče

Ikonka vzorec

Používejte péči s obsahem kyseliny hyaluronové

Kosmetika na pleť

Dopřejte své pleti mimořádnou péči s kosmetikou NUANCE HYALURON ACTIVE HA 5, která obsahuje pět druhů kyseliny hyaluronové.

Každý z nich má jinou molekulární velikost a díky tomu působí na pleť komplexně. Pokožka je po použití vyplněná, vyhlazená a svěží.

Obsahuje přírodní patentované komplexy a extrakty, které pomáhají předcházet vzniku prvních vrásek a zlepšují elasticitu pleti

Vyvážený obsah aktivních látek dodává pleti hydrataci a výživu. Díky tomu je pleť zregenerovaná a hladká na dotek

Chci krásnou pleť

Pleť po čtyřicítce potřebuje výživu

Po čtyřicítce pleť ztrácí elasticitu, pružnost a pomaleji se obnovuje. Proto je dobré používat kosmetiku, která jí dodá výživu, poskytne jí ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy a pomůže ji rozzářit.

„Vyhýbejte se jakémukoliv vysušování pleti, ať už je to opalování bez UV ochrany, nebo kosmetika s obsahem alkoholu. Pleť je vhodné čistit přípravky, které ji budou už při odličování promašťovat, a tak nebude docházet ke zbytečnému mechanickému tření kůže. Například tamponkem a micelární vodou, čímž se pleť zbaví nečistot, ale nenaruší,“ radí dermoporadkyně Markéta Kejdušová a dodává, že stejnou pozornost jako pleti je potřeba věnovat krku i dekoltu.

Jak pečovat o pleť ve čtyřiceti?

„Používejte denní krémy, které pleti dodají hydrataci, pomohou předcházet vzniku vrásek, pleť vyhladí a zároveň jí poskytnou ochranu před působením vnějšího prostředí. Je důležité dodat pleti to, co s přibývajícím věkem ztrácí – pro hydrataci je nezbytná kyselina hyaluronová. Na zmírnění projevů únavy je zase dobrý kofein, který podporuje prokrvení a rozjasnění pleti. V noční péči je vhodný retinol, který pomáhá vyhladit vrásky, a péče o oční okolí už by měla mít liftingový efekt,“ radí dermoporadkyně a doporučuje alespoň jednou týdně pleti dopřát vyživující pleťovou masku.

Ikonka slunce

Chraňte pleť před slunečními paprsky a vnějšími vlivy

Ikonka vody

Dbejte na zdravou životosprávu, pitný režim a pro komplexní péči o pleť užívejte kolagen jako doplněk stravy

Ikonka tváře

Sáhněte po očním přípravku s liftingovým efektem

Ikonka pleťové masky

Zařaďte do péče výživné pleťové masky

Ikonka vzorec

Zařaďte do péče výživné pleťové masky

Kosmetika na pleť

Dopřejte své pleti výživu s extrakty z perel a kaviáru.

Řada NUANCE ABSOLUTE CAVIAR AND PEARL pleť regeneruje, rozjasňuje a působí proti známkám stárnutí.

Patentovaný komplex Cellular Age system pro omlazení pleti

Extrakt z perel PEARLAMI® pomáhá předcházet známkám stárnutí pleti, obnovuje její ochrannou bariéru. Výtažky z kaviáru zase pleť vyživují, regenerují a vyplňují.

Chci krásnou pleť

Po padesátce pleť ztrácí pevnost

Kvalitu pleti začíná ovlivňovat úbytek hormonů. To se může projevit tím, že je pokožka povadlá, suchá, slabá, ztrácí objem a více se prohlubují vrásky. Důležité je pleť čistit ráno i večer, aby mohla přijímat výživné látky obsažené v přípravcích pro zralou pleť.

„Zaměřte se také na zpevnění pleti, její výživu a podporu mikrocirkulace. Dobré je používat přípravky s výživnými olejovými složkami, které podporují tvorbu kožní bariéry a zanechávají pleť hydratovanou bez pocitu pnutí,“ vysvětluje Markéta Kejdušová.

Jak pečovat o pleť v padesáti?

„Péče o zralou pleť by měla být extrémně výživná a bohatá na aminokyseliny, vitaminy A, C, E a peptidy, které bojují proti známkám stárnutí. Hydrataci dodá kyselina hyaluronová a glycerin, zatímco retinol je vhodný pro vyhlazení povrchu pleti. Zaměřte se na prokrvení pleti pomocí jemných peelingů, které ji projasní a zbaví odumřelých buněk. Pleť to povzbudí a celkově osvěží,“ radí dermoporadkyně.

kr0m

Nevystavujte pleť nadměrnému UV záření

kr0m

Dbejte na správnou životosprávu a pitný režim

kr0m

Začněte cvičit obličejovou jógu

kr0m

Zařaďte do péče guasha masáže

kr0m

Používejte přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, retinolu, aminokyselin a rostlinných olejů

kr0m

Dopřejte své pleti komplexní péči s kosmetikou NUANCE.

Řada MAGICAL SUPREME LIFTING zralou pleť hydratuje, regeneruje, zpevňuje a dodá jí výživu.

Řada MAGICAL SUPREME LIFTING zralou pleť hydratuje, regeneruje, zpevňuje a dodá jí výživu

Aktivní látky udržují pleť hydratovanou a napomáhají tak předcházet vzniku nových vrásek

Chci krásnou pleť