Seznam Native ve spolupráci s

Dopřejte svému tělu přírodní voňavou kosmetiku

Používat přírodní kosmetiku je normální. Bylinky, výtažky z rostlin a minerální látky dokážou vyčistit zuby, hydratovat pokožku nebo dodat vlasům lesk stejně dobře jako běžně dostupná kosmetika obsahující syntetické umělé látky.

Víte, co na své tělo dáváte?

Mezi výhody skutečně přírodní kosmetiky patří udržitelnost výroby i to, že není testovaná na zvířatech. Výrobky řady osvědčených přírodních značek můžete už dnes sehnat nejen ve specializovaných prodejnách, ale i v sítích běžných drogerií nebo v supermarketech.

Jestli chcete mít jistotu o obsahu kosmetických přípravků, vyrobte si parfém, balzám nebo růžový olej doma.

Poradíme vám, jak na to.

Zázračné složky přírodních deodorantů

Jedlá soda

Napomáhá neutralizovat pachy způsobené pocením.

Hořčík

Je vhodný pro citlivou pokožku. Je o něco jemnější než soda a zároveň také dovede neutralizovat pachy způsobené pocením.

Kokosový olej

Zvláčňuje pokožku a vytváří ochrannou bariéru na povrchu kůže, která zamezuje vniknutí vlhkosti do pokožky.

Marantový škrob

Obsahuje několik vitamínů B a minerály, neznámější je pro své absorpční vlastnosti.

Bambucké máslo

Napomáhá hladké aplikaci deodorantu a má zvláčňující schopnosti.

Jojobový olej

Tekutý vosk bohatý na vitamíny A a B. Není mastný a používá se k hydrataci a zjemnění pokožky.

Víte, že antiperspiranty navíc zabraňují pocení? Podívejte se, jaký je mezi nimi a deodoranty rozdíl.

Antiperspirant

Zabraňuje pocení

Pocení je přirozený proces, kterým se pokožka ochlazuje. Není proto důvod zastavovat pocení v podpaží antiperspiranty, které obsahují hliníkové soli.

Deodorant

Nezabraňuje pocení, ale vzniku bakterií v podpaží, které způsobují zápach

Pokud nemáte chuť vyrábět doma vlastní kosmetiku, sáhněte po prověřených značkách, které jsou stoprocentně přírodní. I na tuzemském trhu jich najdete hned několik.

Z farmářských trhů do celého světa

Příběh značky Schmidt’s se píše od roku 2010, kdy se Američanka Jaime Schmidtová začala ve své kuchyni věnovat netradičnímu koníčku – výrobě voňavých přírodních deodorantů.

Jejich účinky nejprve zkoušela na svých blízkých, později je začala prodávat na farmářských trzích, kde se staly velmi populárními. Dnes jsou k dostání ve více než 30 zemích po celém světě, včetně Česka.

K tomu, že vyvine účinnou a voňavou recepturu, přitom nic nevedlo. Nevystudovala farmacii, nikdy předtím nepracovala s bylinkami. Prošla špatně placenými pozicemi, vyzkoušela řadu oborů od plynárenství až po duševní zdraví. Přivydělávala si po nocích prodáváním hot dogů. Pak ji ale inspirovala vlna podomácku vyrobeného zboží a začala zkoumat, co by sama mohla vyrábět.

„Byla jsem těhotná a stejně jako řada ostatních maminek i já jsem si začala víc dávat pozor na to, co jím a jakou používám kosmetiku. Začala jsem používat přírodní deodoranty, ale nenarazila jsem na žádný, který by skutečně fungoval. Proto jsem se sama pustila do výroby.”

Jaime Schmidtová

Svoji kuchyň proměnila v chemickou laboratoř a s prvními osvědčenými výrobky zamířila na farmářské trhy, kde měla možnost potkat se se zákazníky a vylepšovat výrobky podle jejich představ a požadavků. Každý týden tak své deodoranty zdokonalila. Poptávka byla tak veliká, že brzy musela pronajmout prostory a zaměstnat prvního člověka do výroby. Zlom přišel se zkušeným podnikatelem Michaelem Cammaratou, který voňavé deodoranty dostal na pulty supermarketů a do celého světa.

Jaime stále stojí v čele Schmidt’s a zároveň pomáhá dalším podnikatelům a výrobcům, kteří pracují s udržitelným zbožím. Investuje také do firem, za kterými stojí ženy a lidé pocházející z menšin.

Vyberte si z několika typů vůní včetně růže a vanilky, limetky, jasmínového čaje nebo kokosu s ananasem

100% přírodní složení:

rostlinné a minerální látky, bez hliníkových solí, umělých aromat a barviv

Dvě textury:

s obsahem jedlé sody pro normální pokožku a bez obsahu jedlé sody pro citlivou pokožku

Neutralizuje zápach, nelepí a nezanechává mazlavý pocit

Není testovaný na zvířatech

Opravdu fungující přírodní deodorant

K dostání v sítích drogerií a v internetových obchodech

S přírodní recepturou souvisí odlišná konzistence výrobků oproti běžným deodorantům.

Přírodní deodoranty jsou o trochu tužší než ty klasické, protože neobsahují vodu. Je proto důležité, abyste při používání postupovali trochu jinak. Deodorant po přiložení na kůži začne měknout a pak jen stačí jednou nebo dvakrát přejet po podpaží a jemně vmasírovat prsty do pokožky. Platí zde pravidlo „méně je více“, abyste si nadměrnou vrstvou nezpůsobili fleky na oblečení a vyhnuli se lepkavému pocitu. Deodoranty fungují skvěle i v menším množství.

1

Vyberte svůj oblíbený Schmidt’s deodorant.

2

Podržte deodorant na pokožce (cca 10-30 vteřin), aby textura teplem změkla a lépe se nanášela.

3

Stačí nanést malé množství (1 až 2 tahy). Pro lepší vstřebání texturu rozetřete prsty.

Pokud se projeví intolerance pokožky na jedlou sodu, sáhněte po jasmínové či ananasové variantě určené pro citlivou kůži s obsahem hořčíku.

Chci vyzkoušet voňavé přírodní deodoranty

Vyzkoušet