Seznam Native ve spolupráci s

Opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Jižním Tyrolsku naleznete ZDE.

Seiser Alm

Dopřejte si tu pravou kombinaci
sjezdovek a wellness

Nekonečné kilometry bílého sněhu každoročně vítají všechny lyžaře a snowboardisty na největší náhorní plošině v centru Dolomit. Seiser Alm/Alpe di Siusi nabízí nejenom široké sjezdovky, ale i běžkařské tratě, které pro svůj trénink využívají i profesionální sportovci. Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo na dovolené chtějí hlavně odpočívat.

80 kilometrů

běžkařských tratí

70 překážek

v nejlepším snowparku v Itálii

175 kilometrů

sjezdovek

Lyžování je zábava, ale pomalé procházky zasněženými horami mají také něco do sebe.

Nádherné výhledy si nejlépe užijete při pěším výletu nebo chůzi na sněžnicích. V regionu se nachází až 60 kilometrů vycházkových tratí a 50 kilometrů stezek pro sněžnice. Podél stezek se také stojí horské chaty, které nabízejí výborné jídlo, takže hlad při chůzi mít určitě nebudete.

Po celodenním sportovním výkonu si každý zaslouží trochu odpočinku. Tradiční jihotyrolská „koupel v seně“ uleví bolavým svalům a vlije do nich sílu. „Lázeň“ je suchou směsí místních bylin, zahřátých na vyšší teplotu, do kterých je člověk zabalen. Jejich léčivý účinek pomáhá uvolňovat lidské tělo a relaxovat mysl. Navíc podporují léčbu artrózy revmatu a některých kožních problémů. Koupele vznikly před více než 100 lety a pocházejí od horských sedláků, kteří si všimli léčivých účinků sena.

Místní speciální zážitek:

Prožijte romantiku
v kočáře anebo sennou
koupel

Při projížďce na saních tažených koňmi se budete cítit jako v zimní pohádce. Výlet po zasněžené krajině doprovázený klapotem kopyt a zvukem rolniček je přímo magický. Romantická jízda po okolí Seiser Almu je jedním z nezapomenutelných zimních zážitků. Jižní Tyrolsko je známé také sennými koupelemi, které jsou staré více než 100 let a pocházejí od horských sedláků, kteří si všimli léčivých účinků sena. To podporuje léčbu artrózy revmatu a některých kožních problémů. Do horké koupele se senem z horských bylin se můžete ponořit na několika desítkách míst po celém Tyrolsku.

Dovolená vyžaduje kvalitní a chutné jídlo.

Jihotyrolské pokrmy jsou inspirovány jak hutnou rakouskou kuchyní, tak lehkou italskou gastronomií. V útulných horských chatách v Seiser Almu si proto můžete pochutnat třeba na knedlíčcích Knödel z chlebového těsta nebo na pokrmu Herrengröstl s telecím masem a opečenými brambory.

Kultura Jižního Tyrolska je bohatá a místní jsou na ni patřičně hrdí. Při výletech do vesnic v okolí Seiser Almu můžete její kouzlo objevit i vy. Zkušení průvodci vás vezmou na túru za bramborovými knedlíčky, na návštěvu do historického mlýna nebo na noční výlet, kde si pod hvězdami vyslechnete báje a legendy Jižního Tyrolska.

Zabavte se

na maximum

Objeďte dokola místní středisko na 35 kilometrech dlouhé lyžařské trase Seiser Alm Ronda.

Užijte si krásnou přírodu. Náhorní plošina Seiser Alm z části leží v přírodním parku, který je součástí UNESCO.

Protáhněte své tělo na běžkách. V okolí lyžařského střediska se nachází 14 upravených tratí různých obtížností.

Sjeďte všech 23 kilometrů na 10 sáňkařských dráhách.

Jak se do Seiser Alm dostat?

autem

Oblast leží na severu Itálie, a na místo se nejpohodlněji dostanete osobním autem. Cesta trvá asi osm hodin z Prahy a vydat se můžete například po oblíbené trase přes Brennerský průsmyk.

vlakem

Dlouhé hodiny za volantem ale můžou být úmorné, proč se tam tedy nenechat dovézt? Vlakem se do Jižního Tyrolska dostanete přes Vídeň nebo Mnichov.

letadlem

Pokud chcete ušetřit pár hodin cesty, zaleťte si do Benátek nebo do Innsbrucku, odkud je to do srdce Dolomit jenom dvě hodiny cesty autem. Z letišť se do Jižního Tyrolska dostanete i vlakem nebo autobusem.

Chci navštívit

Seiser Alm