Seznam Native ve spolupráci s

Únik z hluku

Dopřejte svým
uším klid

Ušetřete za kvalitní zvuk.

Slevový kód najdete
po přečtení článku.

Chceš si užít článek na maximum?

Pusť si zvuk na svém zařízení.

Článek jsme doplnili zvukovými stopami, díky kterým pochopíte, proč je potřeba svůj sluch chránit.

Číst dále

Silniční provoz, ale i obyvatelé sousedních bytů, pračka nebo často zvonící telefon. To jsou časté zdroje otravného hluku. Zvuky mají na spokojenost a zdraví lidí výrazný vliv. Hlukům nejde obzvlášť ve větších městech utéct, způsobují přitom stres, úzkosti a poškozují uši. Žijeme obklopení nežádoucími zvuky, které už ani nevnímáme.

Téměř pětina Evropanů trpí hlukem pocházejícím z ulice nebo od sousedů. Na hluk si nejčastěji stěžují lidé žijící ve velkých městech.*

*Zdroj: Love thy neighbour – even if they are noisy, Eurostat, 2019

Až 90 dB

Ačkoliv se může zdát, že ticho a klid lze mimo velká města najít poměrně snadno, opak je pravdou. Jen 18 procent evropské krajiny mimo velká města lze považovat za skutečně tiché.* Taková místa se nacházejí tam, kde nenajdete vesnice ani frekventovanější silnice. Jen tam se dá zažít potřebné ticho, bez zvuků sekaček a pil, aut a traktorů.

*Zdroj: Quiet areas in Europe, European Environment Agency, 2016

Chcete si odnést jedinečný zážitek ze čtení?

Pusťte si zvuk na svém zařízení.

Nenechte se rušit
při cestě do práce

zapnout zvuk

Sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro dokážou odfiltrovat až 99 % okolního hluku a zajistit ničím nerušený hudební zážitek.

Silniční, železniční a vzdušná doprava je druhým nejzávažnějším environmentálním vlivem na lidské zdraví v západní Evropě. Alespoň tak ji už před 10 lety označila Světová zdravotnická organizace. Závažnější dopad na lidské zdraví má ze všech vlivů životního prostředí jen ovzduší znečištěné jemnými částicemi.*

*Zdroj: Burden of disease from environmental noise, WHO, 2011

Hluk ze silnic, jehož míra přesahuje hranice únosnosti, obtěžuje nejméně 100 milionů Evropanů. Třetina z nich je vystavená dokonce velmi vysokým hladinám hluku (nad 65 decibelů).*

*Zdroj: Managing exposure to noise in Europe, European Environment Agency, 2017

Obtěžující zvuky jsou téměř všudypřítomné. Všechny zvuky, i ty žádoucí, se šíří vzduchem všemi směry a ve vlnách. Když lidské ucho zachytí zvukovou vlnu, převede ji na signál, kterému náš mozek dokáže porozumět. Správné zachycení a přenesení zvuků do mozku je závislé na tom, jak zdravé jsou naše uši. A zdraví našich uší zase závisí na tom, jak často a v jaké intenzitě na nás působí zvukový smog.

Lidé slyší jen malou část zvuků, která slyší zvířata. Zatímco psi mají sluch třikrát lepší než člověk, netopýři dokonce pětkrát.

I s naším nedokonalým sluchem jsme ale vystavení světu přehlceném informacemi a hlukovým smogem. A tak se spousta lidí snaží vrátit k tichu, aby mohli alespoň na chvíli „vypnout hlavu” i okolní svět. Příliš hluku má vliv na imunitní systém, žaludek, srdce i kvalitu kůže.

Až 3×
lepší
sluch

Užijte si poslech
za každého počasí

Chytlavé melodie vám mohou pomoci k odpoutání myšlenek od práce a povinností

zapnout zvuk

Sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro odolají potu, kapkám vody
i mírnému dešti
.

Hluk nemá dopad pouze na sluch a mentální zdraví, ale i schopnost soustředit se a na pracovní výkon. Zvuky přitom vydávají i zdánlivě neškodné domácí spotřebiče, jako je lednice nebo klimatizace. Nemusíte se často a dlouho pohybovat v hlučném prostředí, jako jsou průmyslové výroby a stavby nebo rockové koncerty, aby se zdraví vašich uší zhoršovalo. Několik hodin denně strávených v kanceláři, do které proudí otevřeným oknem hluk z rušné silnice, se vyrovná několika minutám stráveným ve velmi hlučném prostředí. Pokud pracujete v prostředí, kde jste obklopení hlukem, dělejte si během dne pravidelné přestávky v tichu.

55 dB

40 dB

80 dB

Za únosnou hladinu hluku se považují hodnoty do 55 decibelů, ideálně okolo 40 decibelů pro klidný spánek. Některé studie vyhodnotily, že už při zvucích hlasitých okolo 80 decibelů se lidé začínají chovat agresivně. Zvuky fénu nebo městského provozu přitom běžně dosahují 90 decibelů.

Zvuky, které nevnímáme jako příliš hlasité, mohou po delší době ovlivnit náš duševní i fyzický stav. Sluch nejde jednoduše „vypnout”, uši jsou výkonné orgány, které dovedou s výjimečnou přesností rozlišit až 7 000 různých výšek zvuků a pomáhají mozku lokalizovat jejich zdroje.

Soustřeďte se
na svoji práci

Udržet myšlenky v open spacu může být náročné

zapnout zvuk

Sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro sama poznají, kdy chcete klid a kdy naopak konverzovat s kolegy. Nemusíte je tedy neustále sundavat a nandavat.

Jak chránit sluch při poslouchání hudby ze sluchátek? Zásadním pravidlem je nepřehánět to s hlasitostí. Zakažte si zvyšovat její úroveň. Pokud máte pocit, že se hudba ztišuje, bude to pravděpodobně proto, že vás příliš hlasitý nebo dlouhý poslech unavil. V takovém případě je nejlepší dopřát vašemu sluchu nejméně půlhodinový odpočinek.

Sluch nelze trénovat, nikdy si nezvykne na příliš hlasité zvuky nebo na dlouhodobé působení těch méně hlasitých.

Obecně se dá říct, že byste neměli posouvat hlasitost sluchátek na více než 60 procent, abyste snížili pravděpodobnost dlouhodobého poškození sluchu.

Používejte sluchátka, která snižují okolní ruchy

Rušivý je každý zvuk, který slyšíte, když se pokoušíte o odpočinek. Když posloucháte hudbu nebo oblíbený podcast, okolní hluk odvádí vaši pozornost, uši musí vnímat a rozlišovat více zvuků, a tak se více namáhají. Se sluchátky, která dovedou nežádoucí ruchy účinně potlačovat, nemusíte zbytečně zvyšovat úroveň hlasitosti, a tak chráníte svoje uši.

Chcete si odnést jedinečný zážitek ze čtení?

Pusťte si zvuk na svém zařízení.

Najděte si chvilku
pro sebe

Přerůstá vám
distanční výuka
přes hlavu?

zapnout zvuk

Sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro vám díky dvoupásmovým reproduktorům umožní procítit každou notu od sopránu až po nejhlubší basy.

Nová sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro se hodí pro všechny, kteří si chtějí užít dokonalý zvuk bez rušení nežádoucími hluky.

Technologie aktivního potlačení hluku (ANC) dovede oddělit hlas od nevítaných ruchů, naopak technologie Ambient Sound umožňuje okolní zvuky až o 20 decibelů zesílit, takže i se sluchátky uslyšíte, co se kolem vás děje. Při práci z domova tak můžete slyšet zvuky z dětského pokoje, při běhání vás zase nepřekvapí projíždějící auta.

Tyto dvě technologie jsou propojené, takže se můžete lépe soustředit na práci nebo na chvíli „vypnout”. Sluchátka Galaxy Buds Pro poznají, že mluvíte, a díky tomu přepínají mezi tlumením a zesilováním okolních zvuků. Při hovoru sluchátka sama ztlumí hudbu a nasměrují mikrofon na osobu, se kterou mluvíte.

Ať už s nimi telefonujete, posloucháte hudbu při běhání nebo podcasty cestou do práce, nová bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro vám budou skvělým parťákem. Uslyšíte totiž to, co skutečně chcete slyšet.

Potlačení hluku, které můžete ovládat

Studiový zvuk od AKG

Podmanivé 360° audio reagující na vaše pohyby

Odolné vůči potu, dešti, ale i ponoření do vody (IPX7*)

* 30 minut v hloubce až 1 m

Mimořádně pohodlné

Užijte si dokonalou hudbu bez ruchů SE SLEVOU 1 000 Kč.

Pro slevu zadejte kód

Limitovaná nabídka*

Zkopírovat do schránky

získat sluchátka se slevou

*Sleva 1 000 Kč platí od 1. 3. 2021 do 31. 3. 2021 nebo do vyčerpání zásob při nákupu sluchátek Samsung Galaxy Buds Pro na www.samsung.cz.
Jeden zákazník může uplatnit tuto slevu max. na 2 kusy sluchátek.