Seznam Native ve spolupráci s

Opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Jižním Tyrolsku naleznete ZDE.

Lyžařská střediska Obereggen a Carezza

Dovolená bez zbytečné ekologické zátěže

Obyvatelům malebného údolí Eggental/Val d‘Ega záleží na životním prostředí, proto se místní střediska Obereggen a Carezza snaží provozovat co nejšetrněji. Udržitelné lyžování a turismus patří mezi hlavní cíle tohoto regionu ležícího v srdci Dolomit.

2 lyžařská střediska

v jednom údolí

1 podzemní stanice

lanovky

90 kilometrů

sjezdovek

Jako všechny lidské aktivity, i zimní sporty zanechávají uhlíkovou stopu

Proto se majitelé střediska Carezza posledních dvanáct let snaží snížit spotřebu energií, které vynaloží na provoz areálu. Trasováním sněžných roleb se jim například podařilo o jednu hodinu zkrátit čas, který stráví upravováním sjezdovek. Díky tomu ušetří asi 25 procent paliva.

Ale ani v Obereggenu nejsou vůči přírodě a budoucnosti lhostejní. Všechny stanice lanovek využívají energii získanou z vodních elektráren. Od roku 2007 je také areál vytápěn pouze díky obnovitelným zdrojům energie. Ročně tak středisko ušetří až 500 tisíc litrů nafty.

Místní speciální zážitek:

Užijte si bezstarostné
lyžování budoucnosti

O přírodu se místní starají i mimo lyžařské svahy. Aby snížili objem dopravy v okolí středisek, zavedli autobusové spojení mezi většinou turistických míst v okolí. V Carezze navíc budují podzemní stanici lanovky, která bude včleněna do okolního prostředí tak, aby příliš nenarušovala přírodu Dolomit.

Udržitelnost neznamená méně zážitků.

Pro všechny milovníky sněhu, kteří se nespokojí s krátkými zimními dny, je připravené úchvatné noční lyžování v Obereggenu. Třikrát týdně máte možnost sjíždět jednu z místních dlouhých sjezdovek po setmění a vychutnat si jedinečnou atmosféru. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci adrenalinu a sáňkaři, osvětlen je totiž i snowpark a sáňkařská dráha.

Kam vyrazit lyžovat s malými dětmi? Tajným tipem obyvatel Jižního Tyrolska je Carezza. Tamější modré sjezdovky jsou speciálně připravené pro malé lyžaře. Na mírných svazích jsou lyžařské začátky o dost snadnější, a protože tratě leží převážně v nižší nadmořské výšce, i nezkušené děti se k nim snadno dostanou. V areálu také najdete tři zábavní parky. Až se dětem lyžování omrzí, můžou si zadovádět na skákacím hradu a na kolotočích.

Zabavte se

na maximum

Prohlédněte si jedinečnou architekturu horské chaty Oberholz v Obereggenu, která leží 2 096 metrů nad mořem. Z obrovských oken budovy je krásný výhled do okolí!

Pochutnejte si na těstovinových taštičkách plněných ricottou, špenátem nebo houbami, které na jídelních lístcích horských chat najdete pod názvem Schlutzkrapfen.

Laurin’s Lounge je název chaty s restaurací, která se nachází ve ski areálu Carezza a pyšní se nejvýše postavenou terasou v celém Jižním Tyrolsku. Rozhlédněte se i vy do malebné krajiny Dolomit z 2 337 metrů nad mořem.

Navštivte jednu z místních domácích farem nebo pekáren, které se nacházejí v blízkém okolí!

Jak se do lyžařských středisek Obereggen a Carezza dostat?

autem

Oblast leží na severu Itálie, a na místo se nejpohodlněji dostanete osobním autem. Cesta trvá asi osm hodin z Prahy a vydat se můžete například po oblíbené trase přes Brennerský průsmyk.

vlakem

Dlouhé hodiny za volantem ale můžou být úmorné, proč se tam tedy nenechat dovézt? Vlakem se do Jižního Tyrolska dostanete přes Vídeň nebo Mnichov.

letadlem

Pokud chcete ušetřit pár hodin cesty, zaleťte si do Benátek nebo do Innsbrucku, odkud je to do srdce Dolomit jenom dvě hodiny cesty autem. Z letišť se do Jižního Tyrolska dostanete i vlakem nebo autobusem.

Chci navštívit střediska

Obereggen a Carezza