Seznam Native ve spolupráci s

Jak na krásné a zářivé vlasy

Po umytí si vlasy vždy vyfénujte, radí kadeřnice

Aby vaše vlasy byly vyživené a vypadaly udržovaně, i když jste zrovna neměli čas na jejich úpravu, stačí znát několik postupů, které je nebudou příliš zatěžovat a ničit.

Vlasy jsou pro mnohé citlivé téma a do značné míry ovlivňují to, jak se právě cítíte. Jejich kvalitu určuje řada věcí. Ženy nejčastěji trápí hormonální výkyvy, muže zase dědičnost. K dokonalé „hřívě“ si proto každý pomáhá jinak. Kosmetika, fén, žehlička či kulma jsou běžnými pomocníky.

Dejte si ale pozor na to, jaké produkty používáte a zda s nimi správně zacházíte. Mohou nadělat více škody než užitku. Mějte také na paměti, že jakmile jsou vlasy poškozené, samy se neuzdraví. Proto je zapotřebí správně pečovat i o pokožku hlavy, která je pro zdraví vlasů zásadní.

Jenom šampon nestačí

Pro zdravě vypadající vlasy je nutná souhra několika věcí. Hlavní roli hrají návyky v péči o pokožku hlavy, samotná péče o vlasy, kvalitní strava a váš celkový zdravotní stav. Někteří se mohou potýkat s nezdravě vypadajícími vlasy z důvodu nadměrných stylingových úprav, jako je například používání chemických barviv a odbarvovačů.

Vlas se skládá z dřeně, kutikuly a kůry. Kutikula je ochranná vrstva obalující kůru. Je tvořena keratinem a má šupinatou strukturu. Když leží šupinky kutikuly rovně a překrývají se, jsou vlasy hladké a lesklé. Pokud se ale kutikula mechanicky nebo chemicky poničí, vlasy získají matný vzhled, lámou se a snadno se zacuchávají.

Šampon otvírá vlasovou kutikulu a funguje jako čisticí prostředek, který odstraní přebytečný maz a nečistoty. Pokud se však používá samostatně, zanechává mokré vlasy zacuchané, obtížně upravitelné a náchylné ke krepatění. Proto byste po každém mytí šamponem měli vlasy ošetřit také kondicionérem, který kutikulu uzavře.

Tipy na zdravé a krásné vlasy

Radí kadeřnice Simona Rýcová ze Studia Trim

masáž hlavy

Jak na masáž hlavy

Pokud nevlastníte elektrickou pomůcku, masáž hlavy zvládnete i svépomocí. Prsty si rozprostřete po pokožce hlavy a začněte ji jemně masírovat. Konečky prstů jen lehce tlačte a pohybujte se po celé ploše, kde vlasy rostou. Pro zpříjemnění můžete přidat olejíček nebo sérum.

Dopřejte svým vlasům to nejlepší

Pokožku hlavy často hodně zatěžujeme nánosem nečistot a stylingových produktů. Jednou týdně je proto vhodné provést peeling, který pomůže pokožku nejen vyčistit, ale i prokrvit a vyživit. S hydratací pak pomohou speciální vlasová tonika, která naneseme ke kořínkům vlasů. Ty pak promasírujeme. Nakonec necháme tonika chvíli působit.

Nikdy nepodceňujte ani samotné mytí vlasů.

„Omývání vlasů šamponem otevírá vlasovou strukturu a vlasy jsou pak velmi zranitelné,“

říká kadeřnice Simona.

Proto by voda neměla být příliš horká, to vlasy poškozuje a zbytečně dráždí pokožku hlavy. Šampon byste měli nanášet dvakrát rovnou ke kořínkům a vlasy poté důkladně opláchnout. „Nikdy nepřeskakujte kondicionér. Tak, jako jste vlasovou strukturu otevřeli šamponem, ji musíte zase uzavřít kondicionérem,“ vysvětluje. Kondicionér vlasy hezky uhlazuje, ale ne všichni ho umějí správně používat.

„Kondicionér nanášejte na vyždímané vlasy po celé délce, ne jen do jejich konečků,“

radí Simona.

Při rozčesávání vlasů dbejte na to, že mokré vlasy jsou křehké. Proto byste je měli nejdříve prosušit. Pokud se navíc vaše vlasy zacuchávají, nastříkejte je nejdříve sprejem na rozčesávání. Pro dočasný lesk můžete použít i bezoplachovou péči v podobě séra, oleje nebo uhlazujícího krému.

Proč fénovat a nikdy nechodit spát s mokrými vlasy

Rychlá a hektická rána většině lidí nedovolí umýt si vlasy před tím, než vyrazí z domu. Proto si mnozí usnadňují ranní shon tím, že si vlasy umyjí už večer před ulehnutím do postele. Dávejte si však pozor na to, abyste uléhali s pořádně vyfénovanými vlasy.

Vlasů samotných se spaní s mokrou hlavou tolik netýká. V ohrožení je ale pokožka hlavy. Když se nejen v noci řádně nevysuší, je vlhká, nedýchá a může se zapařit. V takovém prostředí se pak množí mikroorganismy, kvůli kterým vznikají lupy. Můžete si ale zadělat i na větší problém, jako je padání vlasů.

masáž hlavy

Mýty v péči o vlasy

Vysvětluje kadeřnice Simona Rýcová ze Studia Trim

Naučte se vlasy správně fénovat, žehlit i kulmovat

Poškození vlasů nevhodným tepelným stylingem je dnes bohužel velmi běžné. Při nešetrném zacházení s teplem dochází k tomu, že se přirozeně vyskytující voda ve vlasech změní v páru. Vlasy tak přijdou o svou pružnost. Vytvoří se na nich bublinky, které zapříčiní zeslabení vlasové kutikuly. Mezi hlavní příznaky takto zničených vlasů patří krepaté konečky nebo snadno lámavé vlasy.

Velké změny teploty, například při fénování, jsou pro vlasy přílišnou zátěží a horké prostředí může v jistém smyslu vlasy uvařit nebo spálit. Nezapomínejte je proto ošetřovat ochrannými spreji. Zachováte si tak zdravější a lesklejší vlasy. Občas je ale těžké odhadnout, co vaše vlasy snesou. Technologie SenseIQ značky Philips to udělá za vás.

masáž hlavy

Fénování vlasů nemusí být věda, stačí dodržovat několik základních tipů:

 • Před tím, než vlasy začnete fénovat, vyždímejte z nich přebytečnou vodu a šetrně je promněte ručníkem.
 • Začněte si vlasy fénovat na nižší teplotu a postupně ji v průběhu vysoušení zvyšujte.
 • Fénujte po směru růstu vlasu, tedy od kořínků po konečky. Vzduch tak zabraňuje třepení a vlasy jsou uhlazenější.
 • Vyberte si vhodný kartáč, který vám při fénování pomůže vlasy uhladit.

Fén Philips s technologií SenseIQ na rozdíl od jiných fénů hlídá teplotu vlasů samotných. Neustále ji snímá pomocí digitálního infračerveného senzoru a teplotu fénování jí přizpůsobuje. Reaguje tak nejen na typ vlasů, ale i na jejich aktuální kondici. Nedochází tak k nezdravému přesoušení a zachovává až 95 procent přirozené vlhkosti vlasů. Fén také využívá ionickou technologii, která brání nežádoucímu efektu zelektrizovaných vlasů, dodá jim zdravý lesk i hloubkovou hydrataci.

Jaké režimy fén nabízí?

 • Režim Gentle pro velmi šetrnou úpravu účesu.
 • Režim Fast, který oceníte ve chvílích, kdy spěcháte.
 • Režim Manual, kdy si můžete sami nakombinovat teplotu a sílu proudění vzduchu.

Automatická kulma Philips s technologií SenseIQ vám pomůže se stylingem. Jednoduše, rychle a šetrně dokáže na vašem účesu vykouzlit vlny. Technologie Curl Boost vytvaruje každý pramen vlasů za osm vteřin. Delší válec také zvládne natočit větší pramen, takže vám celý styling zabere daleko méně času. Kulma upravuje teplotu tak, aby vlasy netrpěly a zároveň bylo dosaženo požadovaného stylingu. Díky tomu zůstane zachováno až 95 procent přirozené síly vlasů. Vlny tak budou lesklejší a pružnější. Nemusíte se navíc bát, že byste se popálili. Kulma je designovaná jako tulipán a teplo působí pouze na vlasy.

Jaké režimy kulma nabízí?

 • Kulma nabízí vytvoření vln všech tvarů, směrů a velikostí při teplotě 170 °C, 190 °C nebo 210 °C.
 • Pro jemné vlasy můžete použít nižší teplotu 170 °C, pro nepoddajné nebo kudrnaté zase teplotu vyšší. A to 190 °C nebo 210 °C.
 • Vybrat si můžete ze tří nastavení času natáčení. Kratší dobou natáčení dosáhnete jemných vln, delší dobou naopak pevných vln, které si udrží tvar dlouhou dobu.

Žehlička na vlasy Philips s technologií SenseIQ vaše vlasy nepřipraví o přirozenou vlhkost a lesk. Při žehlení snímá jejich teplotu a v průběhu stylingu upravuje teplotu tak, aby nebyly přesušené. Díky tomu dokáže žehlička uchovat až 93 procent jejich přirozené pevnosti a elasticity.

Jaké režimy žehlička nabízí?

 • Pro nepoddajné nebo kudrnaté vlasy má rychlý režim s teplotou zahřátí na 210 °C.
 • Pro jemně zvlněné vlasy můžete zvolit normální režim s teplotou 190 °C.
 • Pro jemné, barvené, světlé nebo oslabené vlasy je určen šetrný režim s teplotou 170 °C.

Chcete mít zdravé a okouzlující vlasy během chvíle?

Chci mít krásné vlasy