Seznam Native ve spolupráci s

Domov místo kina,
posilovny a restaurace

Jak se doma zabavit
a zůstat v pohodě?

Nepotkávat se s ostatními lidmi, vyhýbat se rušným místům a obejít se bez divadel, kin a sportovišť. Lockdown spoustu lidí na dlouhou dobu zavřel domů. Delší čas mezi čtyřmi stěnami a všudypřítomná nejistota se často podepisují na vztazích a na domácí pohodě.

Jak se doma vyhnout ponuré náladě?

Energii nemusíte nabíjet jen odpočíváním a sledováním filmů a seriálů. Někomu pomáhá sport nebo hraní her, někdo potřebuje častý kontakt s přáteli nebo rodinou. Najděte aktivity, které vám pomohou zůstat v pohodě, i když musíte být doma.

„Dlouhodobý pobyt doma někomu může přinášet podrážděnost nebo únavu z přepracovanosti, jiní jej ale naopak mohou vítat, protože jim dává větší uvolněnost a pohodu. Velmi záleží na osobnosti a možnostech seberealizace. Nuda může být předstupeň propadu do beznaděje. Proto je potřeba najít si dostatek smysluplných činností, kterým se můžeme věnovat.“

Terapeutka Daniela Pekláková, která spolupracuje se službou Terap.io

Jak zklidnit
narušené vztahy?

Lockdown bývá pro spoustu rodin, párů, ale i lidí, kteří žijí sami, zkouškou vztahů. Frustrace a strachy totiž mnoho lidí přelévá do vznětlivosti, agrese nebo špatné nálady a hádek ohledně maličkostí. Intenzivní soužití v jedné domácnosti, odkud není úniku do zaměstnání, za přáteli nebo za sportem, je zátěžovou zkouškou. Sdílení a opora blízkého člověka je přitom v krizových situacích potřeba.

Tip

Abyste kvůli televizi nemuseli zatemňovat v obýváku, pořiďte si televizi s dostatečnou svítivostí. Zatímco technologie OLED neumožňuje vidět obraz za jasného světla, technologie QLED či Neo QLED přináší výjimečně jasný obraz, který si tak můžete užít i v těch nejsvětlejších místech vašeho domova.

„O vztahy je potřeba pečovat, aby kvetly. Prvním krokem je udělat si čas na pěstování vztahů, třeba i na dálku. Posílit je můžeme jedině tak, že na ně nerezignujeme. Trávit víc času s partnerem, spolubydlícími či s rodinou může být výzva. Je to velký trénink respektu a úcty k druhému. Ctít slabosti druhého a zároveň oceňovat jeho kvality je nejdůležitější součástí všech vztahů. Důležité je okolo sebe udržovat okruh přátel, se kterými si můžete povídat a sdílet. Nepodceňovala bych ale ani prohození pár slov se sousedem, s prodavačkou v obchodě nebo se spolucestujícím v autobusu.“

Terapeutka Daniela Pekláková

Zůstaňte v kontaktu
s přáteli a rodinou

Máme štěstí, že nám technologie umožňují propojit se s lidmi třeba i na druhém konci světa. Využijte toho a snažte se spojit s rodinou a s blízkými přáteli, ale i těmi lidmi, o nichž už jste dlouho neslyšeli.

Abyste udrželi kontakty, je nutné plánovat a snažit se najít čas, kdy se spojíte. Ideální je, když ze společného callu uděláte pravidelný rituál. Tak se vám nebude stávat, že na on-line setkání zapomenete nebo že se vzájemně vyrušíte v práci.

Nepřerušujte kontakt s rodinou ani s přáteli

Že nemáte o čem mluvit? Inspirujte se našimi tipy na zábavné i závažné otázky, které mohou snadno rozproudit smysluplnou konverzaci.

Tip

Moderní televize vám pomůžou zvýšit vaši produktivitu tak, aby vám zbylo více času na sebe, rodinu a přátele. Samsung Neo QLED umí zobrazit až 4 obrazovky najednou a můžete se jejím prostřednictvím vzdáleně připojit i k vašemu PC.

Užijte si naplno společné chvilky a vychutnejte si vzájemnou blízkost i na dálku. Některé typy smart televizí dokážou bezdrátově zrcadlit displej vašeho počítače či mobilního telefonu, a tak můžete vidět tváře svých blízkých ve velkém.

Udržovat partnerský, kamarádský, rodinný či jakýkoliv jiný vztah na dálku je složité. Kromě empatie, respektu a vzájemné důvěry vyžaduje také alespoň občasný kontakt. Pokud nepatříte k těm, kteří si rádi, často a dlouho povídají, nebo kvůli hromadě povinností nemáte dostatek času sejít se s více lidmi, můžete se spojit i jinak. Podívejte se na to, jak si můžete s příbuznými nebo s partou přátel zpříjemnit toto náročné období.

Tip

Některé typy smart televizí, jako jsou nové Neo QLED od Samsungu, dokážou bezdrátově zrcadlit displej vašeho počítače či mobilního telefonu a podporují videohovory přes Google Duo. Můžete tak vidět tváře svých blízkých ve velkém.

„Řešením, jak si uchovat pozitivní mysl, může být změna pohledu na současné možnosti. Někteří lidé mohou mít v současné situaci více času věnovat se svým koníčkům nebo blízkým lidem. Dobré je také vést si deník o emocích, myšlenkách, nápadech nebo cílech. Cestou je uvědomit si dění v sobě a okolo sebe, učit se mít svůj život pod kontrolou. To vede k psychické pohodě. Často si říkáme, co potřebujeme, co nám chybí. To může způsobit přílišné zahledění se do sebe a do vlastních problémů. Vlastní užitečnost a smysluplnost můžeme najít díky tomu, když se zeptáme, kdo nás dnes potřebuje, pro koho tu dnes můžeme být.“ Terapeutka Daniela Pekláková spolupracující s platformou Terap.io

Ondřej Novák využívá televizi každý den zhruba 6 hodin. „Kromě seriálů a filmů jsem se už asi před 9 lety dostal ke hraní her a ke sledování videí z internetu. S pandemií jsem televizi začal využívat víc, díky ní poslouchám hudbu a podcasty a snažím se i sledovat aktuální dění. Televize mi pomáhá i v komunikaci s přáteli a rodinou. Člověk tráví daleko více času doma a musí se nějak odreagovat,“ míní Ondřej, který si na televizi užívá hlavně velikost obrazu a lepší spojení s přáteli z ciziny. „Mám pocit, jako by seděli naproti mně,“ dodává.

„Nejvíce lidí v současnosti vyhledává terapeuta s tématy jako je porucha příjmu potravy, workoholismus, rozchod s partnerem, samotou, ale výjimkou nejsou ani panické ataky a pocity beznaděje. Situace je těžká, je méně věcí, na které se můžeme těšit. Nelze cestovat, setkávat se s přáteli nebo se účastnit společenských událostí. Mnoho lidí se nemůže věnovat svým cílům nebo se potýká s finančními problémy. Přijetí takové situace může být bolestné a vyžadovat dlouhou dobu.“

Terapeutka Daniela Pekláková, která spolupracuje se službou Terap.io

Kvalitní televize
vás odvede od všední reality
do jiného světa

Kliknutím na ovladač
si můžete přepnout kanál >

Podpořte svoji mysl každodenním pohybem

Pohyb je pro naše tělo podobně důležitý jako kvalitní spánek. Lidé, kteří se během dne hýbají, jsou méně ospalí a mohou se lépe soustředit na práci. Pohyb má obrovský vliv na psychiku, dokáže předcházet úzkostem a pomáhá tělu i s depresivními stavy. Nemusíte hned pořizovat posilovací stroje, svému zdraví prospějete i procházkami na čerstvém vzduchu, protažením nebo cvičením s vlastní vahou.

Tip

Lockdown lidi naučil cvičit doma. A televize může být skvělým parťákem. Například Neo QLED od Samsungu nabízí tréninkové a zdravotní programy, možnost propojení s vašimi chytrými hodinkami nebo videopřenosy, třeba i s vaším trenérem.

„Jsem strašně ráda, že jsem si před čtyřmi lety pořídila chytrou televizi. Když venku není hezky, zapnu si seriál na Netflixu a při tom chodím na běžeckém pásu, abych měla aspoň nějaký pohyb. U dobrého seriálu hodina uběhne, ani nevím jak. K tomu si navíc třikrát týdně s televizí zacvičím podle videa z YouTube,“ říká Nikola Doležalová, která svoji televizi využívá každý den 1 až 3 hodiny podle nálady a počasí.

Zájem lidí o pohyb je podle trenérů a lektorů větší než před pandemií, protože nabízí jednoduchý způsob, jak se vyrovnat se stresem a na chvíli zpomalit. „Snažím se každý týden rozdělit na venkovní běh a cvičení. Protože nemůžu do fitness centra, využívám ke cvičení videa z internetu, kde si hledám různé možnosti kruhových tréninků nebo tréninky cvičení tabata,“ říká Ondřej Novák.

„Řekla bych, že zájemců o domácí cvičení jógy je o třetinu víc než před rokem. Ozývá se nám více klientů, kteří s jógou nemají žádné zkušenosti, a zajímá je, jak si mohou pomocí jógy ulevit od psychického napětí, úzkosti a stresu,“ říká Gabriela Ryšková, zakladatelka projektu Jóga z obýváku, který nabízí on-line videa pro začátečníky i pokročilé jogíny. „Sama jsem jógu začala cvičit doma před mnoha lety, kdy jsem trpěla velkými ranními úzkostmi, byla jsem nadšená, jak mi pomáhá a chtěla jsem ji zpřístupnit co nejvíce lidem. Pohyb je blahodárný, uvolňuje napětí v těle a s jeho okysličením člověk získá pozitivnější náhled na svoje problémy,“ dodává.

„Je skvělé se protáhnout a rozproudit energii. K tomu může posloužit například sestava pozic známá jako Pozdrav slunci nebo Pět tibeťanů. Dále bych doporučila zajít alespoň jednou denně na procházku na čerstvý vzduch a nebo i tanec v obýváku při oblíbené hudbě.“

Gabriela Ryšková, zakladatelka Jógy z obýváku

Jak zklidnit mysl? Buďte vděční a meditujte

„Pro navození pozitivních myšlenek je skvělé cvičení vděčnosti, které se dá také používat i jako ‚rituál‘ každý večer před spaním nebo ráno po probuzení. Každý den si zapište do deníku 3 až 5 věcí, za které jste vděční a věnujte se i procítění této vděčnosti a sepsání konkrétních důvodů, proč jste za každou z věcí vděční,“ vysvětluje Gabriela Ryšková. Pro uklidnění mysli je výborná také meditace. „Pozorujte svůj dech, i 10 minut takové meditace může přinést blahodárný užitek. Mně s meditací pomáhá aplikace Calm, ve které se dá zvolit délka a styl meditace nebo nastavit zvuky přírody do pozadí,“ dodává podnikatelka.

Zůstaňte hraví i v lockdownu

Další možností, jak se doma zabavit a zároveň na chvíli zapomenout na povinnosti, je pustit se do hraní her, ať už off-line nebo on-line.

Martin Mašek vyrůstal na sídlišti a strávil velkou část dětství před televizí. To je podle něj důvod, proč je i v dospělosti velkým milovníkem her a filmů. „Nemám problém strávit u televize 4 až 5 hodin denně, o víkendu klidně i 12. Aktuální situace a vládní restrikce tomu nahrávají,“ říká Martin. S příchodem chytrých televizí na ní hraje hry, komunikuje s přáteli a on-line sleduje videa, filmy a seriály. „Televize mi teď nabízí nejlepší odreagování, hry hraju denně, k televizi mám teď připojených 7 různých systémů. Nejvíc mě baví, že je to takový útěk do jiného světa a taky se rád bojím, takže často hraju hororové hry nebo se dívám na hororové filmy. Když si chci dopřát nostalgický zážitek, sáhnu po retro hrách,“ vypráví Martin.

Tip

Trhaný či pomalý obraz vám může zkazit celý dojem ze hry. Neo QLED od Samsungu je jako stvořená pro vášnivé hráče. Nabízí speciální herní režimy, nízkou latenci a plynulý detailní obraz (rozlišení 4K při 120 Hz).

„Technologie mohou být cestou k zábavě a k relaxaci. Neměly by nás ale ovládat, pokud nad jejich používáním ztrácíme kontrolu, vlastně si tak necháme pomalu a tiše ukrádat život. Čemu věnujeme pozornost, to utváří naše myšlení. Proto je vhodné vyhnout se nadměrně agresivním hrám a filmům.“ Terapeutka Daniela Pekláková

Televize Samsung Neo QLED:

Odhalte skryté detaily a vysoký kontrast v elegantním těle

Nová řada televizorů Samsung Neo QLED představuje budoucnost domácí zábavy. Díky vysokému rozlišení, hlubokému kontrastu a realistickému podání barev uvidíte při sledování seriálů nebo hraní her i ty nejmenší detaily. „Nová generace staví na technologii Quantum Matrix Technology Pro, která byla vyvinuta exkluzivně pro Samsung. Inovativní Mini LED diody vyzařují světlo přesněji než kdy dříve a poskytují vynikající vyznění tmavých i jasných scén. Díky miliardě barevných odstínů a vysoké svítivosti se sledování televize stane jedinečným zážitkem,“ říká Martin Huba, produktový manažer AV/TV ze společnosti Samsung Electronics." Pokud máte zájem o mimořádně výkonnou televizi, volte Neo QLED 8K s procesorem Neo Quantum a umělou inteligencí.

Kvantová technologie. Světelné roky napřed

 • Vysoký kontrast
 • Dokonalá černá
 • 100% objem barev
 • Vysoké rozlišení až 8K
 • Umělá inteligence

Revoluční design,
který odstraňuje vše
rušivé

 • Ultratenký rám obrazovky
 • Držák na zeď bez mezer
 • Neviditelný kabel, který splyne se stěnou

Nová definice
zvuku

 • Zvuk sledující obraz
 • Kalibrace zvuku pro danou místnost
 • Automatické zesílení hlasu
 • Synchronizace se soundbarem

Chytrá televize,
která dokáže víc

 • Videohovory přes
  Google Duo
 • Pokročilé herní režimy
  a 4K při 120 Hz
 • Multiview – sledování
  až 4 obrazovek naráz
 • Chytrá domácnost
  – ovládání jiných zařízení

Seznamte se s televizí budoucnosti. Objevte jasný svět zářivých barev a nechte se pohltit dokonalým obrazem.

Objevte svět lifestylových TV od Samsungu

TV nemusí být jen černý obdélník:

Prozkoumejte netradiční lifestylové televize s unikátním designem a funkcemi

Lidé očekávají zážitky na míru, které odpovídají jejich potřebám, vkusu a stylu. A právě tyhle nároky splňují televize řady Lifestyle od Samsungu, která nabízí různé typy pro různé uživatele a prostory, v interiéru i exteriéru. Ať už chcete z obýváku vytvořit obrazovou galerii, televizi umístit doprostřed místnosti nebo naopak na poličku, jste vášnivým konzumentem sociálních sítí, rádi chodíte do kina nebo si chcete udělat kino party pod širákem. Je to jen na vás, možnosti jsou téměř neomezené.