Seznam Native ve spolupráci s

Opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Jižním Tyrolsku naleznete ZDE.

Schnalstal

Jistota sněhu a adrenalinu na ledovci

Lyžování na ledovci je zážitek, na který jen tak nezapomenete. Užívat si nádherných výhledů z vrcholku ledovce můžete například v Schnalstal/Val Senales. Sjezdovky zde leží od 2 000 do 3 200 metrů nad mořem!

1 lyžařské středisko

v malebném údolí

42 kilometrů

sjezdovek

12 venkovních termálních bazénů

v 25 kilometrů vzdáleném Meranu

Kdykoliv v zimě přijedete do oblasti Schnalstal, můžete si být jistí, že tam sněhu bude dost

Ledovec totiž jen tak neroztaje, a tak se nemusíte bát, že vám teplá fronta nebo déšť zničí dovolenou. Místní areál by se také dal nazývat rájem expertů, skoro polovina místních sjezdovek je totiž značena černě. Ve středisku se mimo jiné nachází i známý svah Leo Gurschler, na kterém profesionálové trénují slalom. Tahle sjezdovka dá vašim nohám zaručeně zabrat!

Místní speciální zážitek:

Nohy v teple díky
vlněným papučím

Horské pastviny poblíž Schnalstalu po staletí obývala stáda ovcí. Místní z jejich vlny tvořili tradiční výrobky, mezi něž se řadí i vlněné přezůvky. Přírodní materiál drží chodidla v teple, ale zároveň je prodyšný a umožňuje nohám dýchat.

Vyhládlí sportovci si zaslouží pořádnou večeři a nic člověka neposilní tak jako místní horská kuchyně.

Po dni plném lyžování žaludek zahřeje tradiční Knödelsuppe neboli knedlíčková polévka, zvěřinový guláš s názvem Hirschgulasch nebo místní palačinkové trhance Kaiserschmarrn.

Na vrcholky hor se dá dostat i jinak než lanovkou. Do výšky tří tisíc metrů můžete vyšlapat na skialpách. Pokud nejste zkušený horal, nezoufejte. Místní průvodci vás na výšlapu rádi doprovodí a ukážou vám ty nejbezpečnější cesty po úbočích hor.

Zabavte se

na maximum

Vydejte se na místo, kde byl objeven Ötzi. Nejstarší zachovalá přírodní mumie pravěkého muže byla nalezena v ledu kousek od Schnalstalu.

Zaplavejte si v olympijském bazénu v Kurzras/Maso Corto.

Lyžujte sedm měsíců v roce! Díky ledovci můžete v Schnalstalu provozovat zimní sporty od října až do května.

Navštivte lázeňské město Meran/Merano! V místních termálních lázních se po náročném lyžování příjemně uvolníte.

Projděte se zasněženým lesem po upravených pěších trasách v okolí střediska.

Jak se do údolí Schnalstal dostat?

autem

Oblast leží na severu Itálie, a na místo se nejpohodlněji dostanete osobním autem. Cesta trvá asi osm hodin z Prahy a vydat se můžete například po oblíbené trase přes Brennerský průsmyk.

vlakem

Dlouhé hodiny za volantem ale můžou být úmorné, proč se tam tedy nenechat dovézt? Vlakem se do Jižního Tyrolska dostanete přes Vídeň nebo Mnichov.

letadlem

Pokud chcete ušetřit pár hodin cesty, zaleťte si do Benátek nebo do Innsbrucku, odkud je to do srdce Dolomit jenom dvě hodiny cesty autem. Z letišť se do Jižního Tyrolska dostanete i vlakem nebo autobusem.

Chci navštívit

Schnalstal