Seznam Native ve spolupráci s

Kam na dovolenou?

Nevíte, kam se letos vypravit? Vyzkoušejte náš test.
Poradíme vám, kde můžete strávit dovolenou podle vašich představ.

Spustit kvíz

1/7

Místní kuchyně

Středomořská gastronomie je velmi zdravá, vychutnejte si plno zralého ovoce a zeleniny, ryby a čerstvě lisovaný olivový olej. Jeho příznivé účinky na lidské tělo odhalili už starověcí Římané.

Co byste na své vysněné dovolené nejraději ochutnali?

Další otázka

2/7

Moře a pláže

K dovolené patří odpočinek na pláži a koupání v moři. To Středozemní je poměrně čisté, obehnané řadou krásných a upravovaných pláží se zlatavým pískem, oblázky nebo tmavším pískem, který najdete v sopečných oblastech.

Kde byste si nejraději odpočinuli?

Další otázka

3/7

Památky

Středozemí je protkané pradávnými památkami a starobylými městy. Ta nejstarší byla nejčastěji zakládána Římany a Kartaginci. V některých jihoevropských zemích najdete také tajemné kamenné stavby staré nejméně čtyři tisíce let.

Kam byste se nejraději podívali?

Další otázka

4/7

Hudba a tanec

Ke každé správné dovolené patří večeře při svíčkách nebo večerní posezení s živou hudbou. Zatímco ve Španělsku jsou populární kytaristé a temperamentní flamenco, na Balkáně zase narazíte na strhující dechové nástroje a housle. Na dovolené se na jihu rozhodně nudit nebudete.

Jakou hudbu chcete na dovolené poslouchat?

Další otázka

5/7

Výlety a volný čas

Jestli nepatříte mezi nadšence, kteří se vydrží celé dny slunit, měli byste mít na dovolené možnost podívat se po okolí, vyjet na výlet nebo si z dovolené kromě opálení odvézt také nový zážitek.

Co byste chtěli zažít?

Další otázka

6/7

Místní festivaly a oslavy

Jihoevropané si vždycky dovedou najít důvod k oslavě. Ať už je to oslava úrody, příchodu léta, festival chilli papriček nebo citrusů. Zajímavé je španělské jaleo, tradiční slavnost, jejíž součástí je vzpínání černých hřebců pro štěstí.

Jakou oslavu si nechcete nechat ujít?

Další otázka

7/7

Příroda

Jihoevropské země mají nejen moře a pláže, ale i vysoké hory, tajné zátoky, mystické jeskyně a nádherné háje plné olivovníků, citrusovníků a vinné révy. Některé turistické destinace mají propracovaný systém dobře značených tras, a tak se při výletu do přírody neztratíte.

Kam byste se nejraději vypravili?

Vyhodnotit

Zkusit kvíz znovu

Váš výsledek

Mar Menor

Španělská destinace Mar Menor je pro vaši ideální dovolenou jako stvořená.

V oblasti Mar Menoru prší jen pár dní v roce, a tak se tu dá koupat až do listopadu. Místní voda a bahno ze dna velmi slané laguny Mar Menor jsou léčivé, proto je místní oblast vyhledávaná jak rodinami s dětmi, tak lidmi s kožními potížemi. Jen pár desítek metrů od laguny se nachází vstup do moře, a tak mají místní návštěvníci spoustu prostoru pro koupání. Navíc si můžete udělat výlet do nedalekého městečka Murcia, které je plné památek.

Zkusit kvíz znovu

Váš výsledek

Sardinie

Ostrovu se přezdívá “Smaragd Středozemního moře”. Nabízí však mnohem víc než pláže podobné těm karibským.

Sardinie je nejvíce známá svými nádhernými plážemi a azurovým mořem. Má však také bohatou historii. Objevte římské pozůstatky a zapomenuté vojenské pevnosti. Nebo se vypravte do hor, kde narazíte na stáda dobytka nuraghi nebo tajemné kamenné stavby, jejichž účel není jasný.

Zkusit kvíz znovu

Váš výsledek

Albánie

Balkánská země jako stvořená pro všechny dobrodruhy. Místní divoká příroda, vysoké hory, nádherné moře.

Albánii prozatím neobjevilo příliš turistů, ačkoliv nabízí mnoho. Vzácnou přírodu, autentičnost Balkánu a tak trochu chaos. Zároveň ale i nádherné pastevecké stezky, ospalý venkov, moderní velká města a koupání v Jadranu. Vychutnejte si destinaci zatím nezkaženou masovým turismem.

Zkusit kvíz znovu

Váš výsledek

Nic vás nezaujalo?

Vypadá to, že vás neláká slunné španělské pobřeží, dobrodružná Albánie, ani italské ostrůvky plné pradávných památek a tajuplných staveb.

Jestli hledáte ideální destinaci pro letošní dovolenou, podívejte se třeba sem

Chci si užít
báječnou dovolenou

Zkusit kvíz znovu

Váš výsledek

Menorca

Malý ostrůvek Menorca je pro vaši ideální dovolenou jako stvořený. Tady si doopravdy odpočinete.

Sestra mnohem známější a rušnější Mallorcy je klidnou destinací nabízející spousty zážitků. Je vhodná jak pro vyznavače dlouhého ležení na překrásných plážích, tak pro aktivní turisty. Ti se mohou vydat okolo ostrova po dobře značené Koňské stezce. Dvě třetiny ostrova jsou chráněnou přírodní rezervací, a tak tu nenajdete žádné obrovské hotelové resorty. Udělejte si výlet k památkám a majákům nebo si odpočiňte v zátokách, kde vás nikdo nebude rušit.

Zkusit kvíz znovu

Váš výsledek

Kalábrie

Oblast na jihu Itálie je tak trochu opomíjený region. Nabízí přitom tu pravou italskou atmosféru.

Kalábrie nabízí zlatavé pláže i nedotčenou přírodu ve vysokých horách. Prozkoumejte místní jeskyně a údolí s dravými řekami nebo se vypravte na nedaleké Liparské ostrovy, které jsou sopečného původu. Ve středověkých městečkách na skalních útesech se tu konají kulinářské slavnosti i vyhlášené trhy. Zažijte opravou Itálii!

Zkusit kvíz znovu

Váš výsledek

Ischie

Kouzelný ostrůvek jen kousek od italské Neapole
je vyhledávaný rodinami s dětmi i staršími cestovateli.

Místní lázně čerpají z termálních pramenů. Ty tu vyvěrají díky tomu, že ostrov je ve skutečnosti bývalou sopkou. Největší místní památkou je legendami opředený Aragonský hrad, který byl svědkem mnoha historických událostí, hrůzného mučení a náboženských rituálů. V přístavu můžete ochutnat čerstvé ryby nebo si udělat výlet lodí na některý z blízkých malebných ostrovů.