Za tělesný pach můžou bakterie
Pot sám o sobě nesmrdí. Jedná se o čirou tekutinu složenou z vody, solí a dalších látek. Nepříjemný zápach ve skutečnosti způsobují bakterie žijící na pokožce, které se potem živí a produkují odér podobný octu, sýru nebo cibuli.
Potíme se všude
Lidské tělo se potí všude tam, kde se nacházejí potní žlázy. Pocení v podpaží ve skutečnosti tvoří jen 1 procento dýchání kůží. V podpaží se pot drží déle, protože nemá možnost se odpařit.
Pocení nesouvisí s hubnutím
S intenzivnějším pocením při pohybu se nepojí úbytek hmotnosti ani budování fyzické kondice. Víc potu jednoduše neznamená spálení většího množství kalorií. Znamená to jen to, že tělo intenzivněji pracuje na svém ochlazování.
Když vás polije studený pot
Studený pot je důsledek tělesné reakce zvané „boj nebo útěk“, díky které lidé přežívají i v nebezpečných situacích. Dochází k ní, když člověk pociťuje strach, bolest nebo šok. Studený pot tedy není způsobený chladem, horkem ani námahou.
Starodávné deodoranty
S potem se snažili bojovat už obyvatelé starověkého Egypta. Nepříjemný zápach se snažili překrýt směsí vyrobenou z pštrosích vajec, krunýře želv a z ořechů. Egypťané se také často potírali skořicí, kardamomem nebo vůněmi z růží. Destilování vonných látek a míchání parfémů je známé už z 9. století.
je správná odpověď
je špatná odpověď
Na 1 cm2 lidské kůže se nachází v průměru 10 000 potních žláz.
Člověk má v průměru 100 potních žláz na 1 cm2 své kůže. Nejvíce se jich nachází na ploskách nohou.