Seznam Native ve spolupráci s

Opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Jižním Tyrolsku naleznete ZDE.

Kronplatz

Lyžařské středisko pro sportovce i milovníky
dobrého jídla

Místem, kde se protíná historie, architektura a lyžování, je jihotyrolské středisko Kronplatz/Plan de Corones. Oblast mezi německým Mnichovem a italskými Benátkami nabízí perfektní podmínky pro zimní sporty, návštěvníky ale láká i jedinečná budova horského muzea, kterou navrhla světoznámá architektka Zaha Hadid. Skvělé zážitky z lyžování tak můžete doplnit i těmi kulturními.

119 kilometrů

sjezdovek

1 biatlonová aréna

a 60 kilometrů běžkařských tratí

2 atraktivní

horská muzea

V Kronplatzu si každý přijde na své.

Nároční lyžaři a snowboardisté se vyřádí ve dvou snowparcích. Milovníky dobrého jídla určitě potěší, že v místních restauracích vaří michelinští kuchaři. Pro rodiče, kteří chtějí učit lyžovat své děti, jsou připravené dvě menší a poklidnější střediska Speikboden a Klausberg, kousek od hlavních sjezdovek.

A když budete unavení z lyžování, můžete lanovkou vyrazit na vrchol hory Kronplatz, kde se ve výšce 2 275 metrů nad mořem nachází Messnerovo horské muzeum. Samotná budova je architektonickým skvostem. Muzeum je částečně ukryté v terénu a díky obrovským oknům se jeho návštěvníci mohou rozhlédnout na okolní hory. Uvnitř najdete expozice věnované především historii horolezectví. Jen o kousek dál leží i muzeum horské fotografie LUMEN.

Místní speciální zážitek:

Výzva pro zkušené
lyžaře

Rádi posouváte své hranice a milujete soutěžení? Pak byste se určitě měli zúčastnit místní „Black 5 Challenge“. Zkuste pokořit všech pět místních černých sjezdovek, které dohromady měří 22, 5 kilometru s převýšením skoro 4 000 metrů.

Za celodenní sportovní výkon na sjezdovkách se odměňte dobrým jídlem.

Zakousnout se můžete například do výborných plněných knedlíčků Knödel, pochutnat si můžete i na tradičním rizotu, špagetách nebo steaku. V Kronplatzu se mísí středomořská s horskou kuchyní, a tak je o kulinářský zážitek postaráno.

Kousek od sjezdovek se nachází historické městečko Bruneck/Brunico, kam se sjíždějí lyžaři, když si chtějí odpočinout. Malebné město nabízí restaurace, kavárny, křivolaké uličky a atmosféru. O místní ulici Via Centrale se říká, že je jedním z nejhezčích míst pro nakupování v celém Jižním Tyrolsku. Podél ulice se nachází spousta obchůdků a kaváren, které přímo lákají k posezení. Bruneck/Brunico se pyšní i romantickým hrádkem tyčícím se nad městem, kde najdete další horské muzeum.

Zabavte se

na maximum

Netradiční zážitek si můžete odvézt ze Speikbodenu, kde na všechny zájemce čeká skvělá večeře složená z tradičních pokrmů a poté noc strávená v iglú a v sauně. To vše 2 000 metrů nad mořem.

Zavítejte do podniku, který byl oceněn michelinskou hvězdou. Restaurace Schöneck nabízí luxusní tradiční italskou kuchyni.

Dolomity jsou zapsány do světového přírodního dědictví UNESCO. Krásný 360° výhled na jedinečnou přírodu si můžete užít i z vrcholu hory Kronplatz.

Navštivte sousední lyžařské středisko 3 Zinnen Dolomity. Díky ski vlaku budete na místě už za 35 minut.

Jak se do Kronplatzu dostat?

autem

Oblast leží na severu Itálie, a na místo se nejpohodlněji dostanete osobním autem. Cesta trvá asi osm hodin z Prahy a vydat se můžete například po oblíbené trase přes Brennerský průsmyk.

vlakem

Dlouhé hodiny za volantem ale můžou být úmorné, proč se tam tedy nenechat dovézt? Vlakem se do Jižního Tyrolska dostanete přes Vídeň nebo Mnichov.

letadlem

Pokud chcete ušetřit pár hodin cesty, zaleťte si do Benátek nebo do Innsbrucku, odkud je to do srdce Dolomit jenom dvě hodiny cesty autem. Z letišť se do Jižního Tyrolska dostanete i vlakem nebo autobusem.

Chci navštívit

Kronplatz