Seznam Native ve spolupráci s

Opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Jižním Tyrolsku naleznete ZDE.

3 Zinnen Dolomity

Lyžařský ráj obemknutý třemi vrcholy hor

Na oblast v samotném srdci Dolomit shlíží z výšky rozeklané vrcholy Drei Zinnen. Místo je jako stvořené pro ty, kdo touží po dechberoucích výhledech a nekonečných sjezdovkách. Stačí jeden pohled na nádhernou přírodu okolních hor a denní stres i únava jsou rázem pryč.

1. přírodní park

zapsaný v UNESCO

Lyžařské středisko rozprostřené

na 5 horách

115 kilometrů

sjezdovek

Lyžovat celý den na jedné sjezdovce
se může zkušeným lyžařům zdát nezáživné.

Mnohem lepší je, když je každá jízda trochu jiná! Místní středisko propojuje pět samostatných hor, po kterých se lyžaři mohou vydat na celodenní výlet Giro delle Cime a objet všechny vrcholy. Kilometry sjezdovek a lanovek zabaví každého na mnoho hodin.

Na své si přijdou i milovníci vzrušení a adrenalinu. V této oblasti se totiž nachází jedna z nejstrmějších černých sjezdovek v Alpách. Najdete ji na hoře Rotwand. Na zážitek, kterým je jízda po tomto svahu se 72procentním náklonem, určitě nezapomenete.

Překonejte svůj strach a užijte si jedinečný pocit z rychlosti uprostřed alpské přírody.

Místní speciální zážitek:

Seznamte se se sobím
stádem

Myslet si, že sobi žijí pouze na severu je omyl. V 3 Zinnen Dolomity mají vlastní sobí stádo, které jako jediné v Alpách žije ve volné přírodě. To ale neznamená, že ho člověk nemůže spatřit. Ošetřovatelé zvířata dvakrát týdně krmí a kdo z návštěvníků chce, může jim pomoci. Lidé tak mají možnost poznat tato majestátní divoká zvířata zblízka.

Pokud budete unavení z lyžování, není nic jednoduššího než vyměnit lyže nebo snowboard za sáňky.

Stačí se nechat vyvézt lanovkou na vrchol jedné z místních sáňkařských drah a pustit se po několika kilometrové cestě dolů do údolí. Není to nic nebezpečného, cestu si užijí i děti. Ty určitě potěší i sympatický, osmimetrový sněhulák s kloboukem na hlavě a s mrkví místo nosu, kterého místní každý rok staví pro radost všem sáňkařům.

Zabavte se

na maximum

Ochutnejte tradiční kuchyni v jedné z místních horských chat. Hodovat můžete i ve výšce 2 050 metrů nad mořem s panoramatickým výhledem.

Rodiny s malými dětmi by měly vyzkoušet lyžování na hoře Haunold, která se nachází kousek od centra Innichenu. Vleky Rienz, Prags/Braies a Waldheim jsou sice menší, ale ideální pro děti a začínající lyžaře.

Navštivte sousední lyžařské středisko Kronplatz/Plan de Corones. Díky ski vlaku budete na místě už za 35 minut.

Protáhněte své tělo na jedné ze místních běžkařských drah. K dispozici je vám 200 kilometrů udržovaných tras.

Jak se do 3 Zinnen Dolomity dostat?

autem

Oblast leží na severu Itálie, a na místo se nejpohodlněji dostanete osobním autem. Cesta trvá asi osm hodin z Prahy a vydat se můžete například po oblíbené trase přes Brennerský průsmyk.

vlakem

Dlouhé hodiny za volantem ale můžou být úmorné, proč se tam tedy nenechat dovézt? Vlakem se do Jižního Tyrolska dostanete přes Vídeň nebo Mnichov.

letadlem

Pokud chcete ušetřit pár hodin cesty, zaleťte si do Benátek nebo do Innsbrucku, odkud je to do srdce Dolomit jenom dvě hodiny cesty autem. Z letišť se do Jižního Tyrolska dostanete i vlakem nebo autobusem.

Chci navštívit

3 Zinnen Dolomity