Seznam Native ve spolupráci s

Objevte tajemství krásné pleti

Kouzlo půvabné a zdravě vypadající pleti spočívá zejména v její hydrataci.

Že je voda základním stavebním kamenem pro každou živou bytost, to věděl i antický myslitel Hippokrates. Blahodárného vlivu vodních pramenů na lidské tělo si všímali už staří Řekové a Římané. Samostatnou kapitolou jsou pak termální vody obsahující spoustu prospěšných minerálů, které pomáhají k zářivé a vyživené pleti. Jejich účinků se využívá jak v lázeňství, tak v kosmetických přípravcích.

Přečtěte si, proč se vyplatí pečovat o pleť i o pokožku celého těla, a inspirujte se tipy od dermatologické poradkyně

„Kůže je vystavována mnoha škodlivým vlivům, které na ni dennodenně působí, jako například slunečnímu záření, smogu, chladu, tabákovému kouři, ale i stresu. Nejen proto potřebuje péči. Vzhled pokožky má také významný vliv na naši psychiku. U žen to platí dvojnásob. Když budeme o pleť pečovat pravidelně, v pokročilejším věku se nám odmění tím, že budeme mít mnohem méně výrazných vrásek, které ženy tolik trápí,“

říká Markéta Kejdušová, která působí jako dermoporadkyně už 10 let.

Lidská kůže je největším a nejtěžším lidským orgánem. Z celkové hmotnosti těla představuje celých 7 %.

Zdroj: Kniha 1001 otázek a odpovědí, Kindersley Dorling

„Naprosté minimum, které bychom měli pro svou pleť udělat, je dopřát jí ráno i večer péči v podobě dostatečné hydratace. Bez ní ztrácí svůj jas, je napnutá a mimické vrásky se stávají viditelnějšími. Důležité je si také uvědomit, že pokud se před spaním neodlíčíme, všechny nečistoty, kterými je obličej zatížen během dne, zůstávají na obličeji, zanášejí póry, a tak se pleť nemůže regenerovat,“

vysvětluje dermoporadkyně Markéta Kejdušová.

Jak pečovat o pleť ve 3 jednoduchých krocích

Až provedete tyto tři kroky, je dobré nechat pleť odpočinout a dopřát jí čas, aby vstřebala všechny živiny. Mezitím si můžete vyčistit zuby a až poté přejít k poslední fázi a použít oční krém. „Ten neaplikujte přímo na oční víčka, ale jemně poklepávejte v okolí očí. Tak podpoříte tělní oběh a aktivní látky v produktu se lépe vstřebají,“

říká Markéta Kejdušová.

Jaké základní typy pleti existují? Normální, suchá, mastná a smíšená

Druh pleti je daný geneticky.

O to větší roli však hraje, jak dobře svou pleť znáte a zda víte, jaká péče jí svědčí. Napnutá pleť je známkou spíše suchého typu. U smíšeného typu zase převažují suché šupinky a (zejména v oblasti čela, nosu a brady) akné a černé tečky. Normální pleť je optimální, neboť se příliš nemastí. Není tedy ani suchá, ani mastná. Mastný typ se na první pohled leskne a jsou viditelné póry. Nezřídka se objevuje i akné. Při výběru vhodných přípravků se vždy řiďte tím, jaký typ pleti máte, nebo použijte produkty určené pro všechny typy pleti. Pokud si nejste jistí, jaký druh máte, nechte si udělat bezplatnou diagnostiku v některém z dermocenter lékáren Dr.Max, kde vám poradí zkušené dermoporadkyně.

Nezapomínejte s pravidelnou péčí také na zbytek těla

Nejlepší je použít hydratační tělový krém nebo mléko po koupeli. V teplé vodě se totiž rozšiřují póry a přípravek se tak rychleji vstřebává. Pravidelnou péčí o svou pokožku předejdete suché a odlupující se kůži, která nevypadá hezky.

Ani muži by neměli zapomínat na péči o pleť.

Platí pro ně stejný základ jako pro ženy. Bez dostatečné hydratace bude jejich pleť vysušená.

Ačkoliv se to nemusí zdát, na stavu pokožky je vidět i to, jak se svým tělem zacházíme. Stává se tak odrazem našeho vlastního zdraví. Co dalšího můžeme udělat pro to, aby naše pokožka i pleť vypadala zdravě a měla všechno, co potřebuje?

Objevte účinky přípravků s obsahem termální vody

Termální voda má v péči o pokožku širokou škálu využití. „Termální vodu ve spreji můžete využít nejen pro osvěžení pokožky, ale dokáže také zklidnit pokožku při podráždění, po opalování či depilaci. Vhodná je i pro zafixování make-upu,“ říká dermoporadkyně Markéta Kejdušová. Přípravky s termální vodou skvěle hydratují a pomáhají obnovovat hydrolipidický ochranný film pokožky.

Jak prospívá termální voda pokožce?

01

Hydratuje.

Díky svému složení navrací pokožce její jemnost.

02

Chrání.

Obsahuje minerály a stopové prvky, jako je například chlorid, sodík či hořčík. Ty přirozeně ochraňují kožní bariéru.

03

Zklidňuje.

Produkty obsahující termální vodu pomáhají zklidňovat podrážděnou pleť. Jsou tak vhodným pomocníkem při každodenní péči.

Přípravky řady Uriage EAU Thermale jsou vhodné pro všechny typy pleti. Pečujte o své tělo a odměnou vám bude hebká pokožka a pleť bez zbytečných vrásek.

Chci krásnou pleť