Seznam Native ve spolupráci s

Proč vám padají
vlasy?

Trápí vás padání vlasů?

Neničte je špatnou péčí

Každému člověku vypadne přibližně 100 vlasů denně. Mezi příčiny vypadávání vlasů patří hormonální nerovnováha, nemoci nebo genetika. Mnohdy ale stačí vlasy zbytečně neničit. Chcete se vyvarovat nadměrnému vypadávání vlasů? Problém je třeba podchytit u kořínku.

Jak dlouho máte na hlavě jeden vlas?

Život vlasu trvá u žen až sedm let, zato u mužů se životní cyklus vlasu pohybuje okolo tří let. Podle odhadů vědců má každý člověk v průměru 100 000 vlasů. Nejméně vlasů mívají zrzaví lidé a nejvíce naopak ti světlovlasí.

Silueta ženy

Život vlasu
u žen trvá až sedm let

Silueta muže

Život vlasu
u mužů trvá okolo tří let

Silueta hlavy

Ztráta vlasů
u mužů a u žen

Za kvalitu vašich vlasů zodpovídá spousta faktorů. Nejčastějším důvodem padání vlasů u žen bývají hormonální výkyvy, muže spíše trápí dědičnost.

Za vypadáváním vlasů u žen jsou často hormony

Žena s dlouhými vlasy na gauči.

Proč ženám
padají vlasy?

  • Hormonální výkyvy
  • Nedostatek vitaminů
  • Stres

Ženy trpí nadměrným padáním vlasů hlavně ze stresu, špatného stravování a kvůli hormonálním výkyvům ať už po porodu nebo v menopauze. Také nedostatek vitaminů, ztráta hmotnosti či špatný krevní oběh mohou sehrát velkou roli. Příčinou bývá i časté barvení, fénování a žehlení. Vlasy ženám na rozdíl od mužů nevypadávají v určitých partiích, ale rovnoměrně po celé hlavě.

Častým důvodem nadměrné ztráty vlasů je porod. Vlivem estrogenu se v těhotenství prodlužuje fáze růstu vlasu. Vlas proto na hlavě drží déle než obvykle. Po porodu, kdy se hladiny hormonů vyrovnávají, vlasy vypadávají častěji.

Znak ženského pohlaví

Jakou roli
hraje u mužů
genetika?

Muž s plešatou hlavou.

Proč mužům
padají vlasy?

  • Androgenetická alopecie
  • Anémie neboli nedostatek železa
  • Stres

Padání vlasů u mužů ovlivňuje hlavně genetika a věk. Podle svých předků můžete odhadnout, jakou barvu vlasů budou mít vaše děti či vnoučata. Hormony souvisí s vlasy i u mužů. Pohlavní hormon testosteron smršťuje vlasové kořínky. Ty tak postupně vytvářejí stále jemnější vlasová vlákna až vlasy nakonec přestanou růst úplně a vypadávají.

Vypadávání vlasů není něco, s čím je nutné se s přibývajícími léty smiřovat. Ať už jde o androgenetickou alopecii neboli plešatění, nebo je příčina jiná, můžete s padáním vlasů bojovat.

Znak mužského pohlaví

Fáze růstu
vlasu

Během anagenní fáze vlas roste.

1

V katagenní fázi už vlas neroste, dochází v něm ale k buněčné aktivitě.

2

Během telogenní fáze je starý vlas vytlačen novým.

3

Za zničenými vlasy může být nemoc i nezkušený kadeřník

Vlasy jsou pro spoustu lidí citlivým tématem. Když máte problém s jejich růstem nebo jsou zničené, může to mít vliv na vaše sebevědomí. V takové situaci je důležité zachovat chladnou hlavu.

Ikonka meditace

„Vaše hodnota nespočívá ve vzhledu, ale v tom, že na sobě pracujete a pěstujete si zdravé sebevědomí,“ říká k situaci Hanka Lustiková, lektorka ze školy koučinku.

Jak si můžete pomoct? Abyste se cítili lépe, vyzkoušejte například dechová cvičení, jógu nebo jiný pohyb.

Veronika Tázlerová

Při pohledu do zrcadla se mi chtělo brečet

Paruka

„Už dva roky nosím paruku a čepice. Moje vlasy na tom pořád nejsou dobře. Ale jediná cesta, jak vlasy získat zpátky, je kvalitní péče a čas,“ říká česká bloggerka a influencerka Veronika Tázlerová. Právě ji vlasy ovlivnily jak v osobním, tak pracovním životě. Před dvěma lety kadeřník Veronice zničil vlasy pravidelným nešetrným odbarvováním. Vlasy se jí polámaly a začaly padat.

„Jestli si teď říkáte, že jsou to jenom vlasy, věřte mi, že dva roky zpátky bych si myslela to samé. Do té doby, než jsem o vlasy přišla, by mě nenapadlo, jak moc ovlivňují můj vzhled i sebevědomí. Je to samozřejmost, které si začneme vážit, až když už je příliš pozdě,“ přibližuje svůj příběh Veronika.

Zničené vlasy ji omezily i v její tvorbě, věnuje se především marketingu a psaní blogu, kde už šest let inspiruje svoje čtenáře. Spolu s Instagramem je to místo, kde rozebírá různá témata, od hubnutí přes módu až po zdraví. „Sdílím svoje zkušenosti, aby moji čtenáři a sledující věděli, že v tom nejsou sami, ať prožívají cokoli,“ dodává Veronika, která je sama na cestě k sebepřijetí.

Žena s dlouhými vlasy

„Přijetí sebe sama znamená, že přijímáme život takový, jaký je. To se týká i našeho těla. Každé tělo vypráví svůj příběh,“ připomíná důležitou myšlenku koučka Hanka Lustiková.

Ne každý se vyrovnává se změnami svého těla a vzhledu dobře. Jestli máte i vy problém se přijmout, nebojte se oslovit psychologa nebo se alespoň svěřte rodině či přátelům. „Někdy se stává, že naše myšlenky v hlavě začínají překypovat. Až po vyslovení jsou mnohem lépe uchopitelné a můžete se s nimi lépe smířit.“

Kamila Peková

Kvůli holé hlavě nemůžu zapomenout, že jsem nemocná

Strojek

„Když mi přítel oholil hlavu a uviděla jsem se poprvé v zrcadle, začala jsem hystericky brečet,“ popisuje Kamila Peková vzpomínku z léčby. „Na rakovinu se umírá, ale já to nevzdám,“ byla první věta, kterou si Kamila řekla po tom, co se dozvěděla výsledky biopsie.

Se zákeřnou nemocí si uspořádala své priority. „Uvědomila jsem si, že nemůžu ztrácet čas. A když něco chci, tak za tím musím jít a nepřestat žít,“ říká Kamila. Ačkoli se snažila myslet pozitivně a na diagnózu nemyslet, každý pohled do zrcadla jí zpočátku ubíral síly. „Cítila jsem se méně žensky, nedokázala jsem si představit, že nebudu mít vlasy, obočí a řasy. Dnes už vyjdu bez paruky i čepice. Zvykla jsem si,“ dodává.

Potom, co jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu, založila instagramový účet Onkoholka s jasným posláním. „I kdyby to, co sdílím, pomohlo byť jednomu jedinému člověku, má to pro mě smysl,“ vysvětluje Kamila a dodává, že jejím přáním je, aby lidé nezapomínali na preventivní vyšetření.

Žena s dlouhými vlasy
Silueta hlavy

Staráte
se o své vlasy
správně?

Vlasy bez lesku, roztřepené konečky nebo lysá místa na hlavě. Někdy stačí pár změn v péči, aby vám opět narostly pevné vlasy. Víte, jak na to?

Žena s dlouhými vlasy

Dopřejte
si krásné a zdravé vlasy

Produkty Revalid

Komplexní systém péče Revalid vyvinuli přední švýcarští odborníci. Je založený na vědeckém výzkumu, inovacích a špičkové expertize.

Značka Revalid vyvinula kombinaci vnitřní a vnější péče pro podporu růstu vlasů. Šampon a sérum omezují jejich vypadávání, zvyšují hustotu, hydratují a zklidňují pokožku hlavy. Kapslový doplněk stravy Revalid Hair Complex pak podporuje růst vlasů a nehtů zevnitř. Kapsle vašemu tělu dodají potřebné vitaminy, minerály, aminokyseliny i rostlinné extrakty v jedinečném komplexním složení.

Výrobky značky Revalid řeší problematiku zvýšeného padání vlasů a podporují jejich zdravý růst. Řešte problémy s vlasy od kořínků po konečky, navraťte jim jejich přirozenou krásu, lesk a zvyšte si své sebevědomí.

„Jsme oporou lidem, které trápí zvýšené padání vlasů nebo jejich kvalita,“ dodává Anita Mattle, marketingová ředitelka pro značku Revalid.

Produkty Revalid

Krásné vlasy jsou především zdravé vlasy

Dopřejte si péči, díky které se budete vy i vaše vlasy cítit skvěle.

Chci zdravé vlasy