Seznam Native ve spolupráci s
Rakouské

Rakouské
zimní radovánky

radovánky
line

Vyberte si
zážitek
na míru

Čerstvý prašan, kilometry upravených sjezdovek a po sportovním výkonu třeba drink na lehátku nebo jakákoli jiná zábava, pro niž se vžil pojem après-ski. Aktivit, které si můžete v alpských regionech dopřát během zimní dovolené, se však nabízí mnohem víc. Jaký bude váš nejlepší zážitek?

1

Jízda na saních

se psím spřežením

Projížďka zimní krajinou se špetkou adrenalinu? Právě to může přinést jízda na saních se psím spřežením. Ze St. Johann v Salcbursku se v mysli rázem přenesete až někam k severnímu pólu. Vaším průvodcem přitom bude několikanásobný mistr světa a Evropy Sepp Brugger. Pro jízdu neplatí žádné věkové omezení, na saních se tak alpskou přírodou může prohánět celá rodina včetně dětí či seniorů. Kvůli přírodním podmínkám je ale projížďka dostupná pouze od prosince do půlky února.

Region St. Johann
v Salcbursku v číslech

Skiareály

0

Skiareály

Sjezdovky

0 km

Sjezdovky

Běžecké stopy

0 km

Běžecké stopy

Turistické trasy

0 km

Turistické trasy

Na lyžích
od hotelu
až na svah

Region St. Johann v Salcbursku, pojmenovaný po jeho nejlidnatější obci, je od hlavního města zmíněné spolkové země vzdálený asi 60 kilometrů. Desítky kilometrů upravených tras tu najdou lyžaři, běžkaři i turisté. Výhodou je, že od ubytování není nutné ke sjezdovkám dojíždět. V areálu Alpendorf můžete nazout boty, připnout lyže přímo před hotelem a vyrazit. Na vrchol Hahnbaum vás lanovka vyveze přímo z centra St. Johann. Najdete tu také zážitkovou sjezdovku pro děti nebo snowpark pro freestylery a snowboardisty.

©

josalzburg.com / Mirja Geh

Prozkoumat St. Johann v Salcbursku

2

Biatlon

pro začátečníky

Markéta Davidová, Ondřej Moravec nebo Eva Puskarčíková. Fandíte úspěšným českým biatlonistům a vždycky jste uvažovali nad tím, jak moc náročný sport to je? V regionu St. Johann v Tyrolsku si můžete populární spojení běhu na lyžích a střelby vyzkoušet pod dohledem zkušeného trenéra. Biatlonové centrum v Kirchdorfu v Tyrolsku je přes zimní sezonu otevřené každou středu od 12 hodin a navštívit jej lze i bez předchozí registrace.

Region St. Johann
v Tyrolsku v číslech

Skiareály

0

Skiareály

Sjezdovky

0 km

Sjezdovky

Běžecké stopy

0 km

Běžecké stopy

Turistické trasy

0 km

Turistické trasy

Vyžití pro klidnější i dobrodružné povahy

Ti, kdo si dovolenou užívají spíše za nižší tepové frekvence, mohou do zasněžené horské krajiny vyrazit pěšky, na lyžích nebo sněžnicích. Po dni stráveném na čerstvém vzduchu přijde vhod teplo a útulná atmosféra některé z horských chat. Odměňte se třeba talířem tyrolských knedlíků. K dostání jsou v různých sladkých i slaných variantách. Sníh třpytící se ve svitu měsíce pak vybízí k procházkám po západu slunce. Kdybyste se báli, že se ztratíte, můžete je absolvovat s průvodcem.

3

Běžkování

kolem jezera

Pokud byste chtěli vyzkoušet jiné běžkařské tratě než ty české, na kterých často hrozí nedostatek sněhu, krajina kolem jezera Achensee může být příjemnou změnou. Přírodní park Karwendel nabízí zhruba 200 kilometrů upravovaných tratí, které vás provedou krajinou kolem největšího tyrolského jezera. Trasy mají různé obtížnosti, pro úplné začátečníky jsou tu k dispozici také instruktoři.

Region Achensee
v číslech

Skiareály

0

+2 cvičné

Skiareály

Sjezdovky

0 km

Sjezdovky

Běžecké stopy

0 km

Běžecké stopy

Turistické trasy

0 km

Turistické trasy

Zima mezi
horami a jezerem

V obci Maurach přímo na břehu „Tyrolského moře“, jak se jezeru přezdívá, najdete sportovní a wellness centrum Atoll Achensee. Výhledy na okolní krajinu se můžete kochat z panoramatického bazénu, k dispozici je také venkovní koupaliště s teplou vodou nebo saunový svět. Pokud se do regionu vydáte v období od 27. února do 5. března, zažijete zde Mezinárodní dny letu v horkovzdušném balonu. Zúčastnit se jich můžete buď přímo, nebo alespoň jako pozorovatelé.

©

Atoll Achensee

Prozkoumat Achensee

4

Nejdelší

lyžařský okruh

na světě

Pro ty, kterým se rychle omrzí jeden kopec a rádi si na lyžích či snowboardu vychutnávají dlouhé sjezdy, bude ideálním cílem oblast SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Můžete tu zdolat nejdelší sjezdařský „okruh“ na světě – KitzSkiWelt Tour. Nejdelší z možných variant měří přes 80 kilometrů, trasy se ale dají kombinovat. Tu svou si tak můžete naplánovat na tolik kilometrů, na kolik se zrovna cítíte. Při sjezdu si vychutnáte výhledy na horské masivy Wilder Kaiser, Kitzbühelské a Tuxské Alpy a Vysoké Taury.

Oblast SkiWelt Wilder
Kaiser-Brixental v číslech

Skiareály

9

Skiareály

Sjezdovky

0 km

Sjezdovky

Běžecké stopy

0 km

Běžecké stopy

Sportování
s ohledem
na přírodu

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental bývá označovaný jako nejekologičtější zimní sportovní areál na světě. Všechny zdejší vleky jsou poháněné elektřinou z obnovitelných zdrojů. Vlek v Brixenu byl jako vůbec první poháněný pouze energií ze slunce. Voda k zasněžování zase pochází z retenčních nádrží, které se v létě plní tajícím sněhem a dešťovou vodou.

©

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental / Christian Kapfinger

Prozkoumat
SkiWelt Wilder
Kaiser - Brixental

5

Sáňkování

pro celou rodinu

Sjíždění kopců na bobech nebo sáních možná považujete spíš za zábavu pro děti. Proč se ale na jedné z 30 speciálních drah ve Východním Tyrolsku nevrátit zpátky do dětství? Některé z nich jsou i osvětlené, takže zábava nemusí skončit se západem slunce.

Region Východní
Tyrolsko v číslech

Skiareály

0

Skiareály

Sjezdovky

0 km

Sjezdovky

Běžecké stopy

0 km

Běžecké stopy

Turistické trasy

0 km

Turistické trasy

Cenově dostupná dovolená bez front a tlačenic

V tomto regionu si přijdou na své hlavně rodiny s dětmi a začínající lyžaři. Zdejší klidnější oblasti poskytují dostatek prostoru na sjezdovkách a u lanovek nejsou dlouhé fronty. Pro rodinnou dovolenou je region dostupný také cenově – děti do šesti let lyžují zdarma, snížená dětská sazba pak platí až do 18 let. Jih Rakouska je navíc typický svou bohatou a dlouhotrvající sněhovou nadílkou. Ale nudit se tu nebudou ani náročnější lyžaři. Ti mohou za zimními sporty vyrazit pod nejvyšší horu Rakouska, do lyžařského střediska Grossglockner Resort Kals-Matrei.

6

Divoké

čertovské běhy

Na přelomu listopadu a prosince ovládnou město Salcburk pekelné bytosti – konají se tu tradiční běhy Krampusů a Percht. Účastní se jich stovky postav oděných do ďábelských masek s rohy a do střapaté kůže. Zážitek umocňují divoké zvuky zvonů, řev a pokřiky. Zatímco Krampusové mají stejně jako čeští čerti za úkol potrestat zlobivé děti, u Percht to neplatí. Ty mají svým zjevem zastrašit zimu a vyhnat zlé duchy uplynulého roku.

Tři salcburské tipy

1

Originální Mozartovy koule

Ochutnejte tradiční pochoutku podle původní receptury. V kavárně Fürst „Mozartkugeln“ stále ručně vyrábí pravnuk vynálezce této cukrovinky.

2

Výstavy v muzeích

Ve městě se nachází přibližně 25 muzeí s různým zaměřením. Zima je pro jejich návštěvu ideální čas.

3

Pevnost Hohensalzburg

Památka, která se tyčí nad městem, nabízí krásné výhledy. Zakončete tu den večeří při svíčkách.

Pohádková atmosféra s vůní svařeného vína

Mozartovo město vás okouzlí nejen strašidelnou, ale i romantickou atmosférou. Jako v pohádce se můžete cítit při projížďce kočárem po Starém Městě nebo při procházce zasněženou Mirabellskou zahradou. Za návštěvu pak stojí také tradiční adventní trhy. Salcburský trh Christkindlmarkt patří mezi nejstarší na světě. Při nákupu zboží se nemusíte bát záplavy kýčovitých suvenýrů, převážná většina výrobků je místních.

©

Tourismus Salzburg GmbH / Günter Breitegger

Prozkoumat Salcburk

7

Zimní turistika

v horách

Údolí Alpbachtal a Wildschönau v srdci Tyrolska jsou ideální destinace pro příznivce horské turistiky. Na oblíbenou horu Reither Kogel ve stejnojmenném lyžařském středisku se můžete nechat vyvézt osmisedačkovou lanovou dráhou. Nahoře vás pak čekají kilometry značených upravovaných tras, které vás dovedou třeba do jedné z útulných salaší. Po cestě se vám naskytnou úžasné výhledy na alpbachské doliny nebo údolí Zillertal.

Region Ski Juwel
Alpbachtal Wildschönau v číslech

Skiareály

0

Skiareály

Sjezdovky

0 km

Sjezdovky

Běžecké stopy

0 km

Běžecké stopy

Turistické trasy

0 km

Turistické trasy

Čtyři hory, dvě údolí, jeden lyžařský zážitek pro celou rodinu

Tyrolskému regionu Alpbachtal Wildschönau se přezdívá lyžařský klenot, sportovní nadšenci odtud tedy nebudou odjíždět zklamaní. Desítky kilometrů sjezdovek nabízejí rozmanité možnosti pro pokročilé i začínající lyžaře. Za návštěvu stojí také malebné alpské vesničky, za tu nejhezčí je považovan Thierbach. Zároveň se jedná o nejvýše položenou obec Kitzbühelských Alp. Je tu jen jeden kostel, základní škola a několik statků.

©

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau / shootandstyle.com

Prozkoumat Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Rakousko toho nabízí opravdu hodně, stačí si jen vybrat!

Bude vaše dovolená aktivní, nebo spíš odpočinková?

Chci zažít zimu v Rakousku

rakousko