Seznam Native ve spolupráci s

Rodinný víkend s velkým autem

Od snídaně pod širákem až po večerní táborák

Rodinný víkend s velkým autem | Od snídaně pod širákem až po večerní táborák

Trávíte v poslední době až příliš mnoho času doma? Chcete konečně zažít něco nového? Jestli máte pocit, že je vám váš domov malý a doma zažíváte ponorkovou nemoc, je ideálním řešením vyrazit na výlet. Pokud se nechcete spokojit s obyčejnou procházkou, stačí najít tu pravou aktivitu, která bude bavit všechny. Inspirujte se našimi tipy, jak prožít nezapomenutelný víkend v přírodě.

Rodinný víkend s velkým autem | Ford u vody

Zůstaňte v pohybu

Aktivní životní styl představuje pro každého něco jiného. Ať už rádi běháte dlouhé tratě, posilujete nebo spíše chodíte na kratší procházky, pro vaše zdraví je prospěšná každá minuta, kdy nesedíte. Nedělejte ani v současné době kompromisy, zůstaňte v pohybu a věnujte se sportům, které vás baví. Užijte si den v lese nebo u vody.

Vyzrajte na „ponorku“ mezi čtyřmi zdmi

Dlouhodobý pobyt doma může být náročný. Trávit spoustu času doma, pouze s omezenými možnostmi pro naplnění volného času s sebou obvykle nese zátěž na psychiku. Podobné stavy zažívali námořníci, kteří spolu museli být dlouhou dobu na lodi nebo v ponorce.
Jak z toho ven?

Pomáhá se fyzicky unavit, ideálně v přírodě.

Rodinný víkend s velkým autem | Stanování u rybníka

Chcete zažít něco nového?
Vraťte se ke stanování u rybníka

V jednoduchosti je krása. I na zdánlivě obyčejnou partii karet, která se odehrává se setměním u praskajícího táboráku, můžete vzpomínat dlouhé roky. Kdy naposledy jste spali pod širým nebem nebo ve stanu? Není načase zažít něco nového?

Rodinný víkend s velkým autem | Snídaně

Martin Pšenička byl už od mala veden k lásce ke sportu. S rodiči trávil dovolené na kole a Česko společně projezdili křížem krážem.
„Naše jízdy se často nesly v duchu, je to sice dál, ale zato horší cesta. Jako dítě jsem to moc neoceňoval, ale od sportu mě to neodradilo a cyklistiku jsem si postupem času zamiloval,“ vypráví Martin, jehož vášní je od 12 let lezení po skalách.

K horolezectví se před 18 lety dostal nešťastnou náhodou. Odjakživa miloval výšky, když ale po pádu ze stromu skončil s úrazem na pohotovosti, rodiče se jej rozhodli přihlásit do horolezeckého oddílu. Od té doby leze po skalách a je jen málo českých vrcholů,
které ještě nezdolal.
„Na lezení je krásné, že člověk splyne s přírodou. Najednou ho nic neomezuje,“
popisuje nadšeně.

Rodinný víkend s velkým autem | Horolezec
Horolezec stále balancuje na hraně, stačí menší chyba a může se dostat do nebezpečí. Za ten adrenalin to ale stojí. Pocit, který člověk cítí po zdolání vrcholu, je k nezaplacení.
Martin Pšenička

Martin svoje nadšení pro sport chce předat i svým dětem. Přál by si, aby si vytvořily také vztah k přírodě. Až přijde ta správná doba, zasvětí svého syna i do tajů horolezectví.

Tipy pro vás
Objevte nové aktivity
pro celou rodinu

Pohyb

Prodlužte si život
a kompenzujte
sedavou práci

Rodinný víkend s velkým autem | Spokojené tělo i hlava

Spokojené tělo i hlava potřebují dostatek pohybu. Nedostatek aktivity a sedavé zaměstnání vedou nejen k ochabování svalů a přibývání tukových zásob, mohou vést i k propuknutí civilizačních chorob, jako jsou cukrovka nebo nemoci srdce a cév. Pohyb nám tak přináší dobrou náladu, odolnou psychiku i zdravé tělo.

Patříte k těm, kteří v práci sedí dlouhé hodiny? Inspirujte se Patrickem Lenemayerem, který svoje sedavé zaměstnání kompenzuje dostatkem pohybu. Patří mezi vášnivé sportovce a jeho velikou zálibou je především cyklistika, ke které ho od malička vedl tatínek. Kromě ježdění na kole se občas po práci prohání po tenisových kurtech, a když je zima, vyráží spolu s rodinou na běžky a lyže.

Rodinný víkend s velkým autem | Cyklomaraton
Rád vzpomínám na Krakonošův cyklomaraton, kdy jsem jel 130 kilometrů v Česku i Polsku, trasa vedla krásnou přírodou i městy. Tam nás neuvěřitelně podporovali návštěvníci a fanoušci, byla tam ohromná atmosféra.
Patrick Lenemayer

„V práci hodně sedím, takže to musím balancovat rodinnými výlety. Ideální víkend s rodinou si představuju tak, že ještě v pátek se všichni sbalíme a odjedeme do přírody a v sobotu vyjedeme na kola, vzdálenost a terén samozřejmě vybíráme s ohledem na syna,“ přibližuje Patrick s tím, že když zrovna počasí nepřeje, vsadí buď na kvalitní oblečení a vybavení, nebo na aktivity,
kterým se dá věnovat i v dešti.

Toužíte po dobrodružném víkendu v přírodě?
Ideálním parťákem je velké auto, kam se pohodlně usadí celá rodina, paddleboardy a stany.

Podívejte se na hlavní přednosti vozu Ford Tourneo Custom, který si můžete uzpůsobit podle vlastních potřeb.

Rodinný víkend s velkým autem | Uspořádání sedaček

Vůz až pro devět cestujících, zadní sedadla je možné dát do konferenčního uspořádání, kdy cestující sedí obličejem k sobě, nebo je snadno vyjmout.

Rodinný víkend s velkým autem | Různé motory v nabídce

V nabídce najdete jak naftové motory, tak pokročilé mild-hybridní varianty. Ty pomáhají snižovat emise i spotřebu paliva.

Rodinný víkend s velkým autem | Technologie a asistenti

Řada technologií a asistentů, systém hlídání mrtvých úhlů, adaptivní tempomat, rozpoznání dopravních značek nebo parkovací asistent pro snadné řízení auta.

Rodinný víkend s velkým autem | Barevné varianty karoserie

Vyberte si z 10 barevných variant laku karoserie. V interiéru se můžete pohodlně posadit do sedaček s tmavým či světlým koženým čalouněním.

Pořiďte si parťáka pro společné vyjížďky za dobrodružstvím. Mějte dostatek prostoru a zažijte komfortní jízdu.

Rodinný víkend s velkým autem | Parťák pro vyjížďkyChci zažít dobrodružství

Nezapomeňte ale při svých cestách respektovat přírodu, Lesní zákon a Zákon o ochraně životního prostředí.