Seznam Native ve spolupráci s

Světová místa v Česku

Spustit test

Jak dobře znáte místa v naší zemi?

Dokážete rozpoznat jihočeské megality od britského Stonehenge nebo naše přírodní parky od amerického Yellowstone? Ověřte svoje znalosti v testu a objevte zajímavé lokality jako stvořené pro pohodovou dovolenou v Česku.

Spustit test
1

Na mapě vyznač, kde leží

Velká Amerika

0

Česká Kanada

Na jihu země, podél hranice s Rakouskem se nachází region s rozlehlými lesy, rybníky a dalšími přírodními krásami. Je vyhledávaným cílem turisty, cyklisty i rybáři. V České Kanadě můžete navštívit historické centrum města Slavonice, roztodivná skaliska a balvany v místních lesích nebo ruiny zaniklé středověké vesnice Pfaffenschlag, která byla vypálena v době husitských bitev.

Zavřít

Česká Sahara (písečný přesyp u Vlkova)

Mezi Táborem a Třeboní se nachází unikátní přírodní rezervace s písečnými dunami, která je domovem vzácných pískomilných rostlin a hmyzu. Duny jsou vysoké až 6 metrů, proto se této lokalitě přezdívá České Sahara. Pěší turisté mohou objevit největší českou písečnou dunu, když se vydají po žluté turistické značce vedoucí z Veselí nad Lužnicí. V okolí duny se můžete svlažit v několika rybnících vhodných ke koupání.

Zavřít

Grand Canyon

Ikonický Grand Canyon vznikal během posledních 6 milionů let a v Česku je mu podobný lom Velká Amerika, který se nachází blízko Karlštejna. Ten je sice vytvořený člověkem, nabízí ale taky úchvatné výhledy.

Zavřít
Velká Amerika

Český Stonehenge (megalitický kruh u Holašovic)

V jižních Čechách se nachází kruh tvořený 25 obřími vztyčenými kameny připomínající Stonehenge. Vytvořil jej v roce 2008 místní stavbař Václav Jílek. Kruh se nachází na okraji vesničky Holašovice, kousek od Českých Budějovic. Projděte se jedinečnou vesnicí se zachovalými domy, chlévy a maštalemi postavenými v 19. století.

Zavřít

Mount Everest

Osmitisícovku jako z Himálaje sice v Česku nemáme, můžete ale na Šumavě navštívit osm vrcholů, jejichž součet tvoří přesnou výšku Mount Everest. Vystoupejte na Knížecí stolec, Plechý nebo Špičák a užijte si aktivní dovolenou na horách.

Zavřít
Šumavský Everest

Yellowstone

Stepi, močály a rašeliniště tvoří pětinu amerického národního parku, jsou ale k nalezení i v Česku. Nedaleko Františkových Lázní se nachází rozsáhlá rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v bahenních sopkách. Vydejte se po naučné stezce po dně vyschlého jezera, které bylo plné slané minerální vody.

Zavřít
Český Yellowstone
(Národní přírodní rezervace Soos)

České Versailles (Zámek Nové Hrady)

Ve východních Čechách se nachází jedna z mála rokokových stavebních památek na našem území. Rozsáhlý zámek u Litomyšle byl vybudovaný ve druhé polovině 18. století ve stylu francouzských letních sídel. Proto se mu přezdívá České Versailles. Výlet na zámek je vhodný i pro rodiny s dětmi, které se mohou zabavit v přilehlém přírodním bludišti.

Zavřít

Toronto

V kanadském velkoměstě se můžete procházet po rušných ulicích nebo vyrazit k rybníkům a plážím poblíž centra. Jedná se o jedno z nejlepších míst pro život. Na jeho počet byla v roce 1924 pojmenovaná také trampská osada v Posázaví, která vám učaruje stejně jako táborníkům před 100 lety.

Zavřít
Osada Toronto

Švýcarsko

Vrcholky ledovců pokryté sněhem a romantická údolí s pasoucími se stády krav sice v Česku nemáme, v Českém Švýcarsku je ale taky krásně. Můžete se toulat nekonečnými lesy, kochat se výhledy na rozhlednách nebo se na loďce vydat na projížďku podél skal.

Zavřít
České Švýcarsko
11

Dozvědět se více

Nachází se toto místo v Česku?

Ne
Ano

0

21

0

Domácí pecivál

Nadšený výletník

Zkušený cestovatel

Skóre

0

Slepá mapa

0

Poznávání míst

0

Zajímavosti

0

Světová místa v Česku jsou vám cizí. Vypravte se na výlet a poznejte krásy naší země! Anebo toužíte po dovolené v zahraničí? Letos to na cestování za hranice příliš nevypadá. Vychutnejte si světová piva z pohodlí domova.

Čas od času se sice vypravíte na výlet, do zkušeného světoběžníka ale máte daleko. Letos to na cestování příliš nevypadá, chutě světového piva si ale můžete dopřát i doma.

Vypadá to, že se v českých památkách, městech a přírodních zajímavostech vyznáte. Ačkoliv teď není zrovna nejlepší doba na cestování do zahraničí, i tak si můžete vychutnat světové chutě piva.

Chci ochutnat

Proklikem se dostanete na stránku určenou uživatelům od 18 let.

Starobrno Craft Beer