„Jsou chvíle, kdy jsem vytočená. Třeba když sedím hodinu s pinzetou u zrcadla a vytrhávám si chloupky na obličeji. Pak se uklidním a řeknu si, o co jde? Jsem prostě taková, jaká jsem. Beru to tak, že o sebe pečuju. Myslela jsem, že si nikdy nenajdu kluka. Pravda ale je, že chlapi moje chloupky zase tolik neřeší,“
říká Katka.
Jak jsou sociální sítě prospěšné pro sebevědomí?
Sociální sítě mohou být dobrým pomocníkem v budování sebevědomí, ale také ho umí pořádně srazit. Mnohdy jsou nám na nich totiž předkládány natolik upravené fotografie, jejichž výroba zabrala i hodiny, že s realitou mají pramálo společného. Rychle tak můžeme získat pocit, že nejsme dost krásné či úspěšné. Jak k sociálním sítím přistupují oslovené ženy?
Nikola Matějková
„Ráda motivuji sama sebe a sociální sítě využívám jako pomocníka. Sleduji takový obsah, který mi dělá dobře. Nemá smysl trápit se tím, že nemám to, co jiné ženy. Je to také o tom, přijmout se taková, jaká jsem i se svými limity.“
Nikola Sedloňová
Na sociálních sítích i na svém blogu s názvem Meloun a řízek se nebojí zveřejnit například fotografii v plavkách, třeba i v ne zrovna lichotivé póze.
„Mé tělo je můj hrdina. Zažilo se mnou už tolik věcí. Po autonehodě mám viditelné jizvy na těle. Vím, že neodpovídám přehnaným módním standardům, ale tím, že s tím jdu veřejně, dávám vědět hlavně sobě, že si ho vážím. V kontextu celého mého příběhu se zdá nějaká jizva či kilo navíc naprosto banální.“