Seznam Native ve spolupráci s

Ušetřete si práci na zahradě

s chytrými pomocníky

Zahrada je především radost

Vychutnejte si krásné počasí na své zahradě a nedělejte si hlavu se zaléváním záhonů nebo udržováním trávníku. Užijte si volný čas v pohodlném lehátku na sluníčku.

Vymazlený bazén

pro celou rodinu

Léto patří bazénům. Péče o to, aby voda v bazénu měla žádoucí kvalitu, ale může být náročná. Do vody se dostává nejen hmyz a popadané listí, ale i zbytky opalovacích krémů. Jestli chcete i vy křišťálově průzračnou vodu v bazénu, je potřeba ji čistit pomocí přípravků bazénové chemie, pískové filtrace a ideálně i vodního vysavače. Dále je vhodné kontrolovat alkalitu a pH po celé léto. V neošetřené vodě se už po několika dnech mohou začít tvořit řasy a bakterie, je zakalená až zelená.

Jestli si nechcete kazit pohodu u bazénu a raději než kontrolování vody byste se věnovali opalování, práci za vás zastanou moderní pomocníci.

Stačí chytrá aplikace spárovaná s filtrací a pomocí mobilního telefonu můžete jednoduše sledovat, jak technologie pečují o váš bazén. Máte přehled odkudkoliv a kdykoliv. Aplikace zvládnou kontrolovat teplotu a čistotu vody, ovládat filtraci, lamelové zakrývání a osvětlení bazénu. Některé dokážou navodit tu správnou atmosféru barevným světlem nebo protiproudem, ale to závisí také na modelu bazénu.

Čistý bazén bez námahy vám zajistí také robotické vysavače schopné odstranit nečistoty nejen ze dna bazénu, ale i ze stěn a hladiny. Ty nejpokročilejší se dají na dálku ovládat prostřednictvím mobilní aplikace.

Méně zalévání,
více času pro pohodu na zahradě
Počet horkých dní, kdy se teplota vzduchu šplhá nad 30 °C, se každým rokem zvyšuje a sucho brání úrodě i zelenému trávníku. Jestli nechcete trávit spoustu času zavlažováním a kropením, můžete využít moderní zavlažovací systémy. Mezi ty nejjednodušší řešení patří v tom případě inteligentní regulátor vody, který dokáže pouštět vodu z kohoutku v předem nastavených časech. Pomocí hadice a zavlažovacích trysek je tak o vaši zahradu postaráno, i když jste na dovolené. Rozhodně to ale není to nejúspornější řešení.
Některé chytré systémy dokážou sbírat dešťovou vodu ze střechy a poté ji přes filtr distribuovat do domácnosti, kde se s ní dá splachovat nebo prát v pračce. Zároveň ale můžete jednotlivé zavlažovací trysky rozmístěné po zahradě spárovat s mobilní aplikací a ovládat je na dálku.
A nebo svěřte zavlažování plně chytrým systémům, které dovedou samy rozhodnout, kdy je nejlepší zalévat. A to nejen podle vlhkosti půdy, ale i podle predikce počasí nebo nasbíraných zkušeností. Můžete se tak bez starostí každý den kochat zalitou zahradou. Autoři takových systémů říkají, že díky efektivitě rozhodování dokážou technologie ušetřit až čtvrtinu vody, kterou by jinak člověk svým chybným úsudkem na zalévání spotřeboval.
NAČERPEJTE ENERGII
ZE SLUNCE
Solární energie se uplatní, když chcete ohřát vodu v bazénu. Pokročilejší solární články si energii vytvořenou slunečními paprsky dokážou uložit, a tak můžete ohřát vodu v bazénu třeba i v noci. Pro ohřev vody dobře poslouží také solární plachta, kterou můžete zakrýt bazén v době, kdy jej nepoužíváte.
Ačkoliv je investice do solární elektrárny nákladná, můžete využít státní dotaci a počítat s tím, že se investice za několik let vrátí.
Na svoji zahradu si můžete pořídit spoustu vychytávek, které fungují jen díky solární energii, na trhu existují solární svítilny, vodotrysky, fontány a sprchy, ale třeba i odpuzovače komárů, krtků a dalších zvířat.
Péče o trávník
bez práce
Abyste se i na své zahradě mohli pyšnit zeleným trávníkem, je potřeba o něj pečovat. V takovém případě musíte trávu pravidelně sekat, ideálně několikrát za týden, aby nerostla do výšky, ale zahušťovala se. Tím ale péče nekončí. Podle ročního období byste měli trávu hnojit, na jaře se hodí hnojivo s vyšším obsahem dusíku pro růst a na podzim s vyšším obsahem draslíku, který posiluje odolnost kořenů proti vymrznutí.
Důležitou součástí péče o trávník je také zavlažování, při kterém byste měli napodobit běžný déšť.
Mělo by se jednat o méně intenzivní proud vody a dostatečně dlouhé kropení, aby se půda nasákla a aby se závlaha dostala až ke kořenům. Hustý trávník nezapomínejte vertikutovat, abyste jej provzdušnili, vyčistili a ozdravili.

Přejete si nádherný trávník, ale nechcete mu věnovat příliš svého volného času? Zjednodušte si práci s

chytrými robotickými sekačkami.

Robotické sekačky Husqvarna Automower® šetří práci všem, kteří sice chtějí mít zdravý a udržovaný trávník, zároveň ale nechtějí zahrádkařením trávit spoustu času. Dopřejte si i vy víc pohody bez práce!

Jaké jsou výhody robotických sekaček Husqvarna Automower®?

Jejich instalace je velmi snadná, i tak ji ale doporučujeme svěřit do rukou odborníků. Stačí po obvodu trávníku umístit naváděcí kabel a nabíjecí stanici, do které sekačka sama zajede, když potřebuje nabít.

Pohybují se v nepravidelných vzorcích, a tak na trávníku nevznikají pruhy nebo linky.

Odstřihávají jen malé kousky trávy, které za sebou zanechávají, a tak trávník zároveň mulčují. Vznikne tak nádherný kobercový vzhled, po kterém všichni zahrádkáři touží.

Nezastaví je tma ani déšť. Pracují kdykoliv.

Jsou natolik tiché, že vás ani vaše sousedy nebudou rušit. Ani v případě, když budou ráno projíždět pod vaším oknem.

Jsou vybavené senzory, které si všímají růstu trávy, počasí a terénu a podle toho vyhodnocují, jak je potřeba trávník posekat. Zároveň detekují vzdálené objekty a snaží se vyvarovat srážce.

Můžete je ovládat díky aplikaci ve svém chytrém telefonu.

Součástí sekaček je také GPS navigace, díky které můžete sledovat, kde se sekačka pohybuje. Kdykoliv a odkudkoliv.

Poradí si i s členitým terénem, zvládnou 70% sklon svahu. Menší sklon mají i černé lyžařské sjezdovky.

V případě odzicení v prvním roce od pořízení sekačky prodejce nabízí náhradu.

Získejte udržovaný trávník bez práce
a vychutnejte si svůj volný čas

Chci si pořídit robotickou sekačku