Seznam Native ve spolupráci s

Vyhněte se na podzim nemocem

Se sychravými dny se blíží doba viróz a chřipkových onemocnění. Pusťte se proto s předstihem do posilování imunity a zůstaňte i na podzim a v zimě zdraví. Kdybyste se přece jen cítili unavení nebo se potýkali s horečkou a zimnicí, naučte se zastavit přicházející nemoc šetrně. Poradíme vám, jak na to.

Jak posílit imunitu?

Existuje spousta cest, jak ještě před zimou pomoci imunitnímu systému k tomu, aby se přicházejícím nemocem dokázal lépe bránit. Pečujte o sebe a inspirujte se našimi tipy na to, jak upevnit zdraví.

Prevence díky homeopatii

Pokud se chcete vyhnout sezonním onemocněním, můžete také zkusit homeopatické léčivé přípravky, které se tradičně používají třeba právě pro prevenci chřipkových stavů.

Vyzrajte na
přicházející nemoc

Někdy se navzdory zdravému životnímu stylu nemocem nedá vyhnout. Chřipky i virózy mají podobné příznaky: únavu, horečku a zimnici, bolest svalů i hlavy. Jak si od těchto zdravotních potíží pomoci šetrně a přírodní cestou?

Únava

Když přichází viróza, většinou jsme nejdříve jen unavení. Nemáme dostatek energie na své koníčky, v práci se nedokážeme příliš dlouho soustředit a nejradši bychom zalezli pod teplou peřinu. Jako by nás každý pohyb stál obrovské úsilí. Pokud se necítíte dobře, tělo vám vysílá první signály, že potřebuje zvolnit.

Jestli chcete onemocnění zastavit hned na začátku nebo si nemůžete dovolit proležet týden i delší dobu v posteli, dopřejte svému tělu odpočinek. Pokud žijete zdravě, vaše imunita si s prvotními příznaky nemoci může poradit sama. Stačí zůstat pár dní v posteli, jíst silný masový vývar a pít dostatek tekutin.

Obyčejná cibule vás postaví na nohy

Cibule, česnek a zázvor patří mezi přírodní antioxidanty, které jsou pro naše tělo velmi důležité. Můžete vyzkoušet cibulový čaj, stačí nakrájenou cibuli přelít horkou vodu a přidat med. Stejně tak vás ale může na nohy postavit i česnečka. Česnek totiž přispívá k přirozené obranyschopnosti vašeho těla. Podobně může imunitní systém podpořit také zázvor. Když ho nastrouháte, smícháte s medem a zalijete horkou vodou, získáte pořádnou vzpruhu pro tělo.

Bolest hlavy

Bolesti hlavy doprovázejí rýmu a virózy. S ucpaným nosem nás může bolet i jeho okolí, čelo, oblast pod očima. S bolavou hlavou spojenou s rýmou nebo nachlazením vsaďte na čaje, které uvolní horní cesty dýchací, a na inhalování.

Vynikajícím zdrojem vitaminu C jsou šípky
a černý rybíz.

Vitamin C je přitom jednou ze základních živin pro podporu správné funkce imunitního sytému. Šípkový nebo černorybízový čaj s citronem a medem bude pro váš organismus také příjemnou podporou.

Horečka a zimnice

Když se tělo chce zbavit infekcí, ničí patogeny zvýšenou teplotou a zároveň tak zrychluje metabolismus, aby se s nemocí lépe vypořádal. Někdy je s horečkou spojená vyčerpanost, bolest hlavy a zimnice.

Jelikož je horečka příznakem toho, že se tělo snaží bojovat s nemocí, není dobré mírně zvýšenou teplotu v prvních dnech srážet. Při vysokých teplotách může pomoci zábal do mokrého prostěradla nebo ochlazující vlažná sprcha.

Jako horečka je u dospělých vnímaná teplota nad
38 °C. V prvních dnech horečky ji ale není dobré hned srážet.

U malých dětí je potřeba horečku řešit vždy, když teplota přesáhne 38 °C.

Při horečce u starších lidí je častou komplikací dehydratace. Dejte proto pozor na to, aby nemocný člověk dostatečně pil.

Při teplotě nad 40 °C, stále stoupající teplotě nebo neustupující horečce nad 38 °C neprodleně vyhledejte lékaře.

Bez černý

Mezi blahodárné rostliny patří i černý bez, který přispívá ke správné funkci dýchacího systému i imunitního systému. Květy i plody bezu černého sbíraly už naše babičky a připravovaly z nich vynikající šťávy, čaje, ale i marmelády.

Bolest svalů a schvácenost

Pro úlevu od bolesti svalů, která je spjatá s přicházející virózou, je ideální kombinací zalézt pod teplou peřinu, pít teplé nápoje a doplňovat vitaminy.

Skořice

Skořice, oblíbené koření všech cukrářek, byla pro své výživové vlastnosti oblíbená už u starověkých Egypťanů. Příjemně působí i v kombinaci s citronem, který je cenným zdrojem vitaminu C. Zkuste jednu čajovou lžičku mleté skořice dvakrát denně zalít horkou vodou a zakapat šťávou z citronu.

Chřipka, nebo
běžná viróza?

Únava, horečka a zimnice jsou příznaky jak chřipky, tak běžné virózy. Jak se tyto nemoci liší?

Chřipka

velmi rychlý nástup příznaků, často i z hodiny na hodinu

teplota někdy výrazně přesahuje 38 °C

nemoc provází suchý kašel, obvykle bez rýmy

chřipka trvá mezi 7 a 14 dny, rekonvalescence probíhá v řádu týdnů a někdy i měsíců

nebo

Běžná viróza

pomalý nástup příznaků, často doprovázený škrábáním v krku a pálením v nose

příznaky nebývají tak silné jako u chřipky

teplota obvykle nepřesahuje 38 °C

nemoc obvykle doprovází kašel a ucpaný nos

viróza trvá mezi 7 a 9 dny, rekonvalescence probíhá zhruba dva týdny

Šetrná léčba
pro Vaše tělo

Mezi šetrné způsoby, jak zastavit přicházející nemoc, patří i homeopatické léky. Jedním z nejoblíbenějších homeopatických přípravků na světě i v České republice je Oscillococcinum®, které se v homeopatii tradičně používá pro prevenci a léčbu chřipkových stavů, jako je horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolest svalů.

Pro prevenci se podává 1 dávka granulí 1× týdně, malým dětem do 2 let se lék rozpouští v trošce vody. V případě přicházející nemoci zvyšte dávkování na 1 dávku 3× denně po dobu 1 až 3 dnů.

Oscillococcinum® je dobré mít po ruce kvůli prevenci, i ve chvílích, kdy cítíte první příznaky onemocnění.

Jelikož je homeopatický přípravek Oscillococcinum® založený na šetrném přístupu k léčbě, hodí se také pro:

Těhotné
ženy

Kojící
ženy

Děti
od narození

Seniory

Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje: anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.