Seznam Native ve spolupráci s

Vyzkoušejte jednoduché triky, jak dostat přírodu do interiéru svépomocí

Chcete z vašeho bytu či domu vykouzlit útulný interiér? Nemusíte se stěhovat do horské chaty ani na venkov nebo investovat do náročných rekonstrukcí. Zamiřte raději do lesa nebo na louku a přineste si kus přírody domů. Interiér promění i maličkosti. Máme pro vás jednoduché tipy na to, jak vylepšit svůj domov bez řemeslníků.

arrow

Chci se podívat
na tipy

arrow

“Opravdová kamenná krbová římsa je prostě lepší než polystyrenový profil, pěkný kamenný obklad na fasádě zvedne dům o třídu a pořádný jídelní stůl z masivu vytvoří interiéru solidní základ. Kouzlo přírodních prvků tkví v jejich nepravidelnosti. Dokážou navodit autentickou atmosféru, v tom jsou nezastupitelné.”

architektka Karolína Záluská z ateliéru Free Architects

Dekorace z mechů a kapradí

Květiny, ať už řezané nebo pokojové, rozjasní každou místnost. Pokud se s obyčejnými pokojovkami nespokojíte, vyrobte si mechový obraz. Ale pozor! Stejně jako všechny ostatní rostliny, i mech potřebuje dostatek světla a vláhy. Proto se pro vnitřní užití hodí konzervovaný mech, o který se nemusíte starat. Jedná se o živý mech ošetřený tak, aby nepotřeboval vodu ani světlo. Můžete si jej vyrobit i doma, pomocí glycerinu.

samolepicí kamenný obklad ALFIstick®

backgroundobrazstromvazagauc

Jak na mechový obraz?

Konzervovaný mech se dá sehnat buď ve specializovaných internetových obchodech nebo v některých zahradnictvích. Stačí jej vytvarovat nebo zaříznout do požadovaného tvaru a pak jej špendlíky nebo lepicí pistolí přidělat k překližkovému podkladu.

Jestli patříte mezi fanoušky přírodních motivů a jednoduchých řešení, přineste si zvenku květiny a vylisované je usušte. Pak je můžete jednoduše zasklít.

Kousek lesa v obýváku

Dřevo je skvělý materiál pro podlahy, nábytek, odhalené trámy i dekorace. Stačí si z lesa přinést různé větvičky i větší větve nebo kusy kmenů. Pak už se jen pusťte do vytváření dekorací. Nezapomeňte ale nejprve nechat dřevo vysušit, ať vám později nepopraská.

samolepicí kamenný obklad ALFIstick®

backgroundkůraskříňšpalekkládagauc

Malými větvičkami můžete ozdobit skleněné svícny nebo z nich vyrobit věnec. A větší větve zase dobře poslouží jako polička, stojan na šperky nebo jako výrazná ozdoba do interiéru. A jestli hledáte jednoduché odkládací místo nebo noční stolek, vyzkoušejte špalky dřeva.

Dřevo se samozřejmě hodí i pro výrobu nábytku. Jestli hledáte neotřelý prvek do svého domova, vyzkoušejte například robustní farmářská vrata.

Krby, kamna a svíčky

To správné “teplo domova” vykouzlíte s ohněm. Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří si doma topí krbem, nezoufejte. Element ohně do svého domova snadno doplníte svíčkami, teplými barvami nebo doplňky v teplých odstínech. A pokud doma kamna či krb máte, nezapomeňte, že i se zásobami dřeva na topení si můžete pořádně vyhrát.

samolepicí kamenný obklad ALFIstick®

backgroundpolicedrevokrbgauc

Bydlete podle Feng shui

Není divu, že nám příroda v interiérech připadá uklidňující a příjemná. Na přírodních prvcích staví také tradiční čínské umění Feng shui, které se zabývá harmonií v prostoru. Základem je pozitivní energie, která domem či bytem nesmí projít moc rychle nebo naopak příliš pomalu. Učení pracuje s pěti základními elementy, které mají být vyvážené. Jedná se o dřevo, oheň, zemi, kov a vodu.

Oheň je pro spoustu lidí jednoduše fascinující. Ať už zapálíte svíčku nebo roztopíte krb, vyzkoušejte se do ohně dlouho dívat a nechat své myšlenky volně plynout. Určitě si odpočinete více než koukáním na televizi.

Kameny a oblázky pro harmonii

V energeticky vyváženém interiéru by neměly chybět ani kameny. Ty přinášejí klid a stabilitu. Mají spoustu využití, od drobných dekorací až po kamenné krby nebo obložené stěny.

samolepicí kamenný obklad ALFIstick®

backgroundkamenykvetinackamenyobrazgauc

Nosíte si rádi z výletů a cest kamínky? Vypadají dobře ve sklenicích i nalepené na svícnech. Můžete jimi ale taky vyzdobit rohožku nebo je pomalujte a rozmístěte do šedých koutů vašeho interiéru.

Trendem posledních let je odkrývat cihly, které pokoji dodají rustikální vzhled a hodí se do prostorných bytů a domů. Cihly však musí být estetické, čisté a zabezpečené proti drolení, které by prudce zvyšovalo prašnost v místnosti. Pokud se rozhodnete přiznávat cihly na všech stěnách pokoje, nejprve si to dobře rozmyslete. Místnost musí být světlá a její vybavení se k cihlám musí hodit. Jinak můžete šlápnout vedle. Pokud si nejste jistí, zda se vaše zdi skládají z hezkých cihel, zvolte cihlové obkladové pásky.

“Ti, co se rozhodnou pro kvalitní samolepicí kamenné obklady, nemusí shánět řemeslníky a nikomu platit za práci. Instalaci zvládne každý, je opravdu jednoduchá, čistá a rychlá. Vylepšit si interiér zvládnete již za jedno odpoledne. Obklady jsou samolepicí, takže se jen jednoduše odstraní ochranná fólie a přiloží ke stěně.”

Filip Rojíček, odborník na kamenné obklady

Břidlice a kvarcit patří mezi nejoblíbenější materiály pro kamenné obklady.

Jsou velmi odolné a jejich životnost se pohybuje v řádu mnoha desítek let. ALFIstick® jsou designové samolepicí kamenné obklady, které snadno nainstalujete i bez řemeslníků.

logo

Samolepicí obklady
z přírodního kamene

Chci vědět víc

Výběr samolepicích
kamenných obkladů
a vzorek ZDARMA

Chci vzorek