Seznam Native ve spolupráci s

Jak se chová dobrý šéf?

Důvěřuje svému týmu a pere se za něj

Práce manažerů není jednoduchá. Vyžaduje spoustu znalostí a dovedností. Dobrý manažer, který chce být zároveň dobrým nadřízeným, ví o svých slabinách i o talentovaných lidech ve svém týmu. Inspiruje pro své vize, motivuje pro skvělé výkony a dobře odvedenou práci je schopný ocenit. Stejně tak ale umí dávat i konstruktivní kritiku a když je potřeba, vcítit se do potřeb svých podřízených.

Máte na to být dobrým šéfem nebo šéfkou?

Nebo už lidi vedete a chcete si ověřit, zda to děláte dobře?

Vyzkoušejte
náš test arrow

Vzdělání vede k úspěchu

Vzděláváním se ve své profesi dáte svým kolegům a nadřízeným vědět, že na sobě pracujete a že vám vaše kariéra není lhostejná. Díky seminářům, kurzům a vzdělávacím programům stoupnete nejen v očích svých známých, ale i v ceně na pracovním trhu. Vzdělání může pomoci k vyššímu platu i k povýšení.

Jaké tedy máte možnosti?

vzdělání

Mentorování je neformální a často velmi příjemný způsob vzdělávání. Jedná se o předávání zkušeností zpravidla staršího mentora někomu, kdo se chce v dané oblasti vzdělat. Mezi mentorem a menteem často vzniká oboustranně obohacující přátelství. Pokud ve svém oboru obdivujete inspirativního člověka, oslovte jej s prosbou o mentorování. Možná budete překvapení, jak jednoduše můžete získat cenné znalosti.

vzdělání

Akademické vzdělání je pro pracující profesionály poměrně náročné. Kromě klasického prezenčního studia vysoké školy tak řada z nich volí dálkové typy studia, kdy do školy dochází jen párkrát do roka. Pokud se chcete vzdělat v oboru, ve kterém už nějakou dobu pracujete, dobře si rozmyslete, zda vám škola může přinést něco nového. Mnoho univerzit nabízí také celoživotní vzdělávání, odkud si sice titul neodnesete, můžete se ale zdokonalit jak ve svém oboru, tak objevit nové zájmy. Třeba tvůrčí psaní, lukostřelbu nebo dějiny umění.

vzdělání

Studium MBA, zakončené ziskem titulu Master of Business Administration, je prakticky zaměřené studium pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit v různých manažerských disciplínách a stát se skvělými leadery. Kvalitní MBA programy zlepšují manažerské dovednosti, jako je řešení problémů, rozhodování a komunikace. Absolventi získávají odborné znalosti ve svém oboru. Výhodou MBA je možnost studovat v kombinované formě nebo online, takže se hodí pro velmi vytížené pracující.

vzdělání

Kurzy, semináře a workshopy jsou jednorázové či dlouhodobé vzdělávací akce. Jejich nabídka je opravdu široká, a tak si určitě vyberete ten pravý.

vzdělání

Koučování je pravidelné setkávání nejlépe s certifikovaným koučem. Ten vám může pomoci s řadou osobních i profesních problémů. Máte problémy v rodině? Nízké sebevědomí? Nebo nevíte, zda máte zkusit změnit obor? Koučování je pro vás to pravé. Zároveň během koučování poznáte své slabiny a silné stránky.

Litujete, že jste po maturitě nezamířili na vysokou školu? Zajímaly vás odjakživa cizí jazyky? Nebo chcete stoupat na manažerské pozice? Nikdy není pozdě se vzdělávat. Podívejte se, v čem všem vám vzdělání může pomoci.

Manažeři 21. století

Role manažerů se mění. Dříve byli zvyklí rozhodovat samostatně, úporně kontrolovat své podřízené a mít za každou cenu poslední slovo. V současnosti mají i řadoví zaměstnanci možnost pracovat odkudkoliv a o řadě věcí rozhodovat sami. Ze šéfů se stávají lídři, kteří motivují a inspirují. Snaží se o spolupráci a dohodu. Není divu, že ti nejlepší manažeři a manažerky se chtějí vzdělávat, aby se i oni stali respektovanými lídry.

“Úspěšný lídr by měl umět
motivovat svůj tým,
aby jej následoval.”

0

absolventů MBA programu jej považuje za efektivní formu
studia
při zaměstnání

Průzkum přínosů MBA studia,
2018, CEMI Institut ve spolupráci s agenturou STEM/MARK

“Má vizi
a inspiruje ostatní
k jejímu dosažení.”

Můžete být skvělý lékař, ale to ještě neznamená, že budete i dobrým manažerem. Jelikož mezi těmito dvěma profesemi balancuji, potřeboval jsem se v manažerských dovednostech vzdělávat. Dnes vedu 700 zaměstnanců a pracuji s půlmiliardovým rozpočtem a vzdělání mi pomohlo se zorientovat. Marek Slabý, lékař a ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Prezident asociace záchranných služeb ČR a zároveň absolvent MBA studia
na institutu CEMI.

“Ví, že není nenahraditelný.
Dokáže i důležité úkoly svěřit lidem v týmu.
Hledá pro ně příležitosti a výzvy.”

Podívejte se na rozhovor s absolventem MBA studia
Markem Slabým

“Dobře se zná.
Ví, jaké jsou jeho silné
i slabé stránky.”

Nikdy jsem žádného vzdělání nelitoval, protože je to majetek jako každý jiný. Stejně jako nelituji dobré knihy, cestování nebo kulturních zážitků, pokud se vzděláváte smysluplně, je to vždycky veliký přínos, který vám už nikdo nevezme. Marek Slabý, lékař a ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Prezident asociace záchranných služeb ČR a zároveň absolvent MBA studia
na institutu CEMI.

“Je otevřený vůči
svému týmu a kolegům.
Oceňuje nápady.”

0

absolventů je přesvědčených, že do MBA studia se vyplatí investovat

Průzkum přínosů MBA studia, 2018,
CEMI Institut ve spolupráci s agenturou STEM/MARK

Pavel Milec
Dobrý manažer je především schopný rychle se přizpůsobit změnám tak, aby neměly negativní dopad na tým. Dovednosti, které by měli zaměstnanci ovládat, se rychle mění a dobrý manažer by měl být schopný své klíčové lidi včas nasměrovat na novou cestu. U nás ve firmě pořádáme pro zaměstnance základní manažerské kurzy, zkušeným manažerům každý rok nabízíme sérii školení a mentoring. Pavel Milec, HR ředitel společnosti O2 Czech Republic

“Má respekt svých kolegů.
Důvěřuje jim a oni mohou
důvěřovat jemu.”

“Je férový.
Dokáže ocenit kvalitně odvedenou
práci i konstruktivně kritizovat.”

“Umí dobře kontrolovat své emoce.
Není arogantní, ani vznětlivý.
Snaží se vše řešit s klidem.”

Když se na trhu začaly objevovat možnosti, jak pokračovat ve vzdělání okolo bezpečnosti a krizového řízení, neváhal jsem. Potřebuji se v práci neustále vzdělávat, ještě před MBA programem jsem absolvoval celou řadu kurzů. Manažeři nemohou žít jen ze zkušeností a jít s dobou. I tak mě v práci stále něco překvapuje. Zdeněk Macháček, bezpečnostní ředitel pojišťovny Kooperativa
a zároveň absolvent MBA studia na institutu CEMI.
Zdeněk Macháček

0

absolventů pociťuje díky zisku MBA titulu konkurenční výhodu na trhu práce vůči lidem s pouze akademickým VŠ titulem

Průzkum přínosů MBA studia, 2018,
CEMI Institut ve spolupráci s agenturou STEM/MARK

Jan Dostál
Zlepšovat se a držet krok s dobou je nezbytné. Kdo se nevzdělává, koleduje si o to, že mu ujede vlak. Původně jsem si chtěl ověřit, že moje zkušenosti z praxe jsou v souladu s teorií a se zkušenostmi lidí z jiných oborů. Proto jsem se pustil do MBA studia. To mi dalo širší přehled o obchodu a o řízení firmy, stejně jako větší perspektivu, ze které se dá nahlížet na různé problémy.
A v neposlední řadě také sebedůvěru a větší respekt u klientů. Jan Dostál, obchodní ředitel společnosti Pěkný-Unimex
a zároveň absolvent MBA studia na institutu CEMI.

MBA studium na CEMI

Štěpán Mika
V dnešní době je potřeba se neustále průběžně vzdělávat, sledovat novinky v oboru a reagovat na okolní dění, pokud chcete být ve své profesi opravdu úspěšní. MBA studium k tomu poskytuje více než dobrý základ, zejména pokud pod vedením odborníků z praxe absolvujete MBA obor, který je blízký Vašemu pracovnímu zaměření. Štěpán Mika, ředitel vzdělávacího institutu CEMI
Vzdělávacím institutem CEMI prošlo od roku 2011 téměř 1800 studentů a vyučuje na něm více než 30 lektorů z Česka i zahraničí. Hlavní výhodou MBA programu je možnost studovat 100 % online, z pohodlí vaší kanceláře či domova. Distanční výuku tak zvládají i pracovně vytížení lidé a není potřeba se obávat ani jejího narušení v případě nových vládních nařízení nebo jiných komplikací spojených s aktuální koronavirovou situací.
Co mi může MBA studium přinést arrow