Seznam Native ve spolupráci s

Cestování po Rakousku: Zaposlouchejte se do zimních příběhů z rakouských regionů

Z dovolené v Rakousku si můžete odvézt spoustu zážitků.

Chcete si užít lyžování na rozlehlých sjezdovkách? Anebo si dopřát chvilku klidu ve vířivce s výhledem na zasněžené vrcholky hor? Ať už patříte mezi nadšence zimních sportů a adrenalinu, anebo hledáte perfektní místo pro poklidnou rodinnou dovolenou, Rakousko nabízí zajímavé zážitky pro gurmány i lyžaře.

Poslechněte si, kam se v Rakousku vydat a jak si zimní dovolenou co nejvíce užít.

S dětmi do Innsbrucku, bruslení na Weißensee, výlety u Achensee i rakouská gastronomie

Pojďte se s námi podívat do zimního Innsbrucku, zabruslit si na obrovské zamrzlé ploše Weißensee, objevovat okolí Achensee a inspirovat se i dalšími nelyžařskými aktivitami zimního Rakouska.

Chci si poslechnout celou epizodu

Jak si užít zimu v Tyrolsku?

V epizodě se vypravíme hlavně do Tyrolska. Čeká vás pár tipů na lyžování, ale hlavně na další zimní aktivity, které s lyžováním spojit. Za mě je totiž vždycky velká škoda jet do Rakouska jenom na lyže.

Zima v Rakousku: Čerti, Vánoce, svařené pivo a Tichá noc v Salzburgu

Pojďme se společně s Tomášem Hájkem, mimo jiné fotografem a novinářem, podívat do Salzburgu. Do města, kde se narodil a vyrůstal Wolfgang Amadeus Mozart, a jehož krásné historické centrum patří na seznam světového dědictví UNESCO.

Jana Wolfová: Zimní rakouské alpy, jak si s dětmi naplno užít zimu v údolí Zillertal i safari v Tanzánii

Budeme se bavit hlavně o cestování s dětmi a o tom, jak v rámci pobytu v zasněžených horách skloubit potřeby všech členů rodiny. Těšte se na konkrétní tipy na zimní aktivity – mimo jiné skvělé sáňkovací túry a folklorní akce v rámci Zillertalu – i tipy na hezká místa, výlety a restaurace.

Zobrazit další

Zaposlouchejte se i do letních příběhů z Rakouska

Patříte mezi gurmány? Ochutnejte v Tyrolsku voňavé horské sýry. Anebo vás láká koupání v rozlehlých jezerech? Vyrazte i s dětmi do Horního Rakouska nebo k Salcburku. Anebo si užijte aktivní dovolenou a vyčistěte si hlavu na kole.

Poslechněte si, kam se v Rakousku vydat a jak si letní dovolenou co nejvíce užít.

O podzimním Rakousku s cestovatelem Filipem Mayerem

Poslechněte si povídání o rakouských ferratách, proč je teď ideální čas vyrazit k ledovcům nebo jaká města byste měli na podzim navštívit.

Chci si poslechnout celou epizodu

Za odpočinkem do Salcburska s Miroslavem Hrdličkou

Od klidných termálních lázní až po pověstné Krampusáky. Velký milovník Rakouska se rozpovídal o krásách i strašácích Salcburska. Nevynechal ani proslulé Gasteinské údolí nebo městečko St. Johann im Pongau.

„Moje yapadu“ v regionu Johann in Tirol aneb prázdniny Elišky Hudcové v Tyrolsku

Co všechno jde zažít v Kitzbühelrských alpách? A proč nevynechat knödle suppe? O tom nám povypráví populární cestovatelka Eliška Hudcová.

Na cyklovýlet do Korutan s Martinem Stillerem

Vášnivý cykloturista vypráví o dobrodružstvích, která prožil s rodinou na proslulých alpských cyklostezkách v Korutanech.

Zobrazit další