Ve spolupráci scovid19cz

Zastavme společně
šíření koronaviru

Pomáhejte přímo v aplikaci Mapy.cz.
Ochráníte sebe, své blízké i okolí.

0

LIDÍ ZAPNULO SDÍLENÍ POLOHY A POMÁHÁ ZASTAVENÍ NÁKAZY

TVOŘÍME MOBILNÍ APLIKACI
PRO VŠECHNY, KTEŘÍ CHTĚJÍ ŠÍŘENÍ NEMOCI ZASTAVIT

Koronavirus COVID-19 vzbudil v Česku vlnu solidarity. Kromě šití roušek nebo dobrovolničení při hlídání dětí můžete pomoci i mobilem. Stačí otevřít Mapy.cz. Připojte se k uživatelům, kteří sdílí svoji polohu, aby byli v bezpečí. Jestli vám není současná situace lhostejná, staňte se součástí komunity Mapy.cz.

STAČÍ
ZAPNOUT ANONYMNÍ SDÍLENÍ POLOHY

Jak to celé funguje?

Naše systémy zpracovávají anonymizovaná data o historii polohy vašeho mobilu. Díky tomu budeme umět vypočítat, jestli jste se nacházeli v blízkosti člověka pozitivně testovaného na COVID-19. Na mapě neuvidíte lokaci nemocných lidí. Dáme vám ale vědět, když zjistíme, že jste se mohli nacházet na stejném místě jako pozitivně testovaný člověk.

Onemocněli jste koronavirem?

Zanechte nám kontakt a pomozte tak chránit ostatní.

Přidejte se k naší snaze
a zastavme společně šíření koronaviru.

Stačí v aplikaci Mapy.cz zapnout sdílení polohy.

Jak se zapojíte?

1.
Nainstalujte si nejnovější verzi mobilní aplikace Mapy.cz. Je zdarma pro Android i pro iOS.
2.
Po spuštění vás aplikace požádá o sdílení vaší polohy. Když tuto výzvu potvrdíte, aplikace vytváří historii vaší polohy. Přímo v mapě žádné nemocné lidi neuvidíte. Vždy ale uvidíte upozornění, že aplikace sdílí vaše data.
3.
Během několika dnů budeme mít dostatek polohových dat. Obdržíte od nás zprávu, pokud vyhodnotíme, že jste mohli přijít do kontaktu s pozitivně testovaným člověkem.

Onemocněli jste koronavirem?

Zanechte nám kontakt a pomozte tak chránit ostatní.

Jak ochráníme
vaše data?

O svoje soukromí se nemusíte bát. Naše systémy používají pouze anonymizovanou historii polohy. Vaše data budeme uchovávat jen v Seznamu a pouze pro účely sledování koronavirové infekce.
Po skončení epidemie je smažeme.

Chci si nainstalovat nejnovější verzi
aplikace Mapy.cz

Jak to funguje?

Jak se mohu zapojit?
Stačí aktualizovat mobilní aplikaci Mapy.cz. Po spuštění vám aplikace sama nabídne souhlas se sdílením polohy. Pro Android uvidíte v systémových notifikacích zprávu “Sdílím polohu". Pokud tuto zprávu nevidíte, použijte tento návod.Pro systém iOS je nutné povolit, aby sdílení polohy probíhalo trvale. Bude potřeba nechat aplikaci spuštěnou alespoň na pozadí. Přesný postup najdete v tomto návodu. Tím je hotovo. Děkujeme vám!

více

Jak to celé funguje?
Naše systémy budou zpracovávat anonymizovaná data o historii polohy vašeho mobilního zařízení. Díky sdílení polohy můžeme v budoucnu vypočítat, zda jste se po významnou dobu mohli nacházet na stejném místě jako člověk pozitivně testovaný na COVID-19.
Sběr dat se řídí se stávajícími Podmínkami zpracování dat a můžete jej kdykoliv ukončit. Data budou uchovávána výhradně v Seznamu, nebudeme je s nikým sdílet a po skončení epidemie je z našich serverů smažeme.

více

Proč říkáte “pravděpodobný kontakt”?
Protože technologie mají své limity. Polohová data nemusí přesně fungovat v budovách, v metru atp. Proto prosíme, abyste sami zvážili, jestli opravdu mohlo ke kontaktu dojít. Pokud ano, doporučíme kontaktovat odborníky a izolovat se.

více

Co se děje s mými daty?
Vaše soukromí je naší prioritou. Zpracování dat je anonymní, data budou uchovávána výhradně v Seznamu. Vaše data zásadně s nikým nesdílíme a po skončení epidemie je z našich serverů smažeme.
Zároveň je sdílení historie vaší polohy dobrovolné. Data zpracováváme pouze na základě vašeho souhlasu a sběr dat můžete kdykoliv ukončit přímo v aplikaci.

více

Čerpá sdílení moje mobilní data?
Pro odesílání dat o sdílení polohy je třeba mít zapnutá mobilní data. Aplikace spotřebuje pouze minimální množství dat (cca 200 KB odeslaných dat za den).

více

Dáte mi jistotu, že nemám koronavirus?
Bohužel ne. Celý systém je založen na dobrovolné spolupráci pozitivně testovaných osob a z povahy věci nemůže být stoprocentně spolehlivý. Může ale být cenným nástrojem v boji se šířením nákazy.

více

Co když už mám koronavivus?
Prosíme o spolupráci všechny nemocné. Pomůžete nám svým souhlasem se zpracováním dat a unikátním kódem z aplikace. Prosíme o vyplnění informací na tomto webu Společně můžeme zastavit přenos koronaviru. Děkujeme vám!

více

Uvidím nemocné lidi na mapě?
Neuvidíte. Systém pracuje s historií polohy. Pokud vyhodnotíme, že jste se mohli nacházet na stejném místě, jako pozitivně testovaný člověk, pošleme vám zprávu. Nemůžeme odhalit identitu pozitivně testovaných lidí, ani ukázat jejich aktuální polohu.

více

Kdy mi dáte vědět?
Pokud vyhodnotíme, že jste se mohli po významnou dobu nacházet v blízkosti člověka, který byl pozitivně testován na COVID-19, můžeme vás upozornit notifikací o pravděpodobném kontaktu.

více

Odkud čerpáte
data o pozitivně testovaných?
Usilovně pracujeme na získání dat od všech subjektů, které spolupracují na zastavení epidemie. Zároveň připravujeme výzvu pro pozitivně testované, aby s námi spolupracovali přímo. Díky tomu se nemusí data předávat přes různé subjekty a ochranu jejich soukromí si můžeme vzít na starost sami.

více

Bude mi sdílení vybíjet mobil?
Bohužel se může stát, že se výdrž baterie v důsledku sdílení polohy mírně sníží. Věříme, že možnost chránit vaše blízké a známé za to stojí.

více

Nešíříte tímhle paniku?
Snažíme se všechna upozornění uchopit co nejcitlivěji. Proto notifikaci zobrazíme pouze uživatelům, u kterých vyhodnotíme, že mohli přijít do kontaktu s pozitivně testovaným člověkem.

více