Seznam Native ve spolupráci s

Letos chci dovolenou

Letní prázdniny mohou mít spoustu podob. Jestli váháte, zda se vydat za sluncem, uměním nebo do divočiny, inspirujte se tipy od místních, kteří znají i lokality, o nichž se v průvodcích nedočtete. Nejdříve si však ujasněte, o jaký typ zážitků na letošní dovolené stojíte nejvíc.

Jak chcete letos cestovat?

Jako dobrodruh

Pohání ho adrenalin. Neobejde se bez trekových bot, krosny a funkčního oblečení. Nejlepší hudbou je pro něj mečení ovcí v údolí a zurčení horského potoka. Rád zdolává kopce i menší hory, hledá netradiční zážitky a chce objevovat nová místa.

To chci

Jako plážový povaleč

Nabíjí ho slunce. Kromě plavek a slunečních brýlí potřebuje jen plátěnou tašku s opalovacím krémem a osuškou. Mořský vánek a šumění vln jsou pro něj balzámem na duši. Slunění střídá s plaváním ve vlnách a večer si rád zajde do baru na pláži.

To chci

Jako gurmán

Má čich na ty správné restaurace. Cítí se jako doma ve velkých městech, když už vyrazí do divočiny, jeho cílem není vodopád, ale vyhlášená místní specialita. Vychutná si tříchodové menu v restauraci stejně jako dobrý street food v zastrčené uličce.

To chci

Jako milovník kultury

Nezáleží mu na tom, kde se nají. Skutečnou potravou jsou pro něj kulturní zážitky. Nikdy mu neunikne žádná výstava nebo koncert, který ho zajímá. Užívá si ticho v galerii stejně jako decibely na hudebním festivalu. Důvodem k navštívení konkrétního města nebo země může být právě jen jedna důležitá kulturní událost.

To chci

Jako rodina

Jejich motto je spolu a pro všechny. Největší výzvou je pro ně poskládat všechny věci do auta. Ideální je, když má ještě nosič na kola. Lákají je destinace, kde se rodiče ani děti nebudou nudit. Každý si tam musí najít své.

To chci