Seznam Zprávy

10 českých barů s příběhem

Seznam Native ve spolupráci s Black Fox

X nejlepších barů… Kolik takových anket a žebříčků už na světě bylo. My jsme na to šli jinak. Vybírali jsme české bary se zajímavým příběhem, osudem, místem. Nejen ty pražské, ale i z Ostravy, Liberce a dalších českých měst. A nakonec jsme udělali zajímavé zjištění. Právě ty bary, jejichž zrod je malým příběhem nebo jejich tvůrci něco překvapivého vymysleli, patří nakonec i k těm nejlepším. Takže tady jsou, vstupte s námi z rušné ulice nezřídka do tajených sklepení, jak z doby americké prohibice. Čeká nás skvělá atmosféra, společnost i báječné drinky.

Anonymous bar

Temný, stylový interiér s pohodlnými křesly, číšníci v maskách Guye Fawkese a stejné masky v různém provedení na zdech. Kombinace tajemství, drahých luxusních lahví, to je jeden z nejzajímavějších barů našeho výčtu. Pražský Anonymous bar se přitom v duchu svého příběhu ukrývá davům běžných turistů, kteří se řítí jak lavina uličkami Starého města. S podtitulem „The Night Hideout of the Legion“ (Noční úkryt Legie) je nenápadně schován ve dvoře historického Domu U Zlatého melounu v Michelské ulici č. 12.

Náš příběh je založen na třech větvích, které se propojují. Tou první je proslulý „Gunpowder plot“ (Spiknutí střelného prachu) z roku 1605, kdy chtěl anglický voják a zbrojař Guy Fawkes zosnovat atentát na protestantského krále Jakuba I. Plán byl ale překažen, voják zajat, mučen a nakonec popraven. Vtip byl ovšem v tom, že Fawkes nikdy neprozradil své pomocníky, takže se mohlo zdát, že šlo o spiknutí jedince.

Vše volně pokračuje komiksem z roku 1980 „V jako Vendetta“, který vymysleli a nakreslili Alan Moore a David Lloyd. Jde o jakési pokračování spiknutí Guye Fawkese, kde hlavni hrdina nosí jeho masku a nakonec se mu podaří dokončit zničující plán. Příběh byl v roce 2006 dokonce zfilmován (v jedné z hlavních rolí s Natalií Portmanovou). Právě úkryt teroristy z tohoto filmu se stal nakonec inspirací pro interiér pražského baru.

Kruh se uzavírá třetí větví příběhu - AnonymouS – anonymním, na sobě nezávislém hnutí, o němž se mezi internetovými komunitami začalo mluvit v roce 2003, když se proslavilo hlavně hacktivistickým obraňováním WikiLeaks.

Po dvou třech drincích tomu možná uvěříte. Tady jste totiž zaručeně v „úkrytu Legie“, symbolu odporu proti establishmentu.

Anonymous bar

Adresa: Michalská 432/12, Praha 1
Webové stránky: www.anonymousbar.cz

Už jste ochutnali originální elixír vyrobený z vybraných bylin s kapkou pomeranče? Black Fox představuje nezapomenutelnou kombinaci, která chutná nejlépe dobře vychlazená.

Proklikem se dostanete na stránku určenou uživatelům od 18 let.