Seznam Zprávy

10 českých barů s příběhem

Seznam Native ve spolupráci s Black Fox

X nejlepších barů… Kolik takových anket a žebříčků už na světě bylo. My jsme na to šli jinak. Vybírali jsme české bary se zajímavým příběhem, osudem, místem. Nejen ty pražské, ale i z Ostravy, Liberce a dalších českých měst. A nakonec jsme udělali zajímavé zjištění. Právě ty bary, jejichž zrod je malým příběhem nebo jejich tvůrci něco překvapivého vymysleli, patří nakonec i k těm nejlepším. Takže tady jsou, vstupte s námi z rušné ulice nezřídka do tajených sklepení, jak z doby americké prohibice. Čeká nás skvělá atmosféra, společnost i báječné drinky.

Blondies bar

Zábavný bar na pražském Jungmannově náměstí hned u vstupu do Františkánské zahrady, kam se chodí za pitím, hudbou i tancem a vším tím dohromady. Je bez tajemností a jde rovnou na věc. Tohle je připomínka amerických 50. let jako řemen, včetně tehdejších módních koktejl barů. Pozlacený interiér v retrodesignu, číšnice jsou samozřejmě blondýnky v retrouniformách v dokonalém pin-up stylu. Za konceptem stojí provozovatelé úspěšných barů Nebe.

Mimochodem Blondies bar používá kovová brčka, tak pozor na zoubky. Až vypijete zdobený shake, který je kombinací dokonale jemného Jack Daniels Honey, zmrzliny z hořké čokolády, mléka a vysokoprocentní tabulky čokolády, vyjděte na chvilku ven, zastavte se a porozhlédněte. Dům, v němž je Blondies bar, je výrazným a jedinečným příkladem puristicko-neoklasicistní architektury s výrazným postavením v konfiguraci domů okolo Jungmannova náměstí a také v překvapivé blízkosti kostela P. M. Sněžné, s onou ohromně vysokou chrámovou lodí.

Abychom nezapomněli, blondýny tu mají 20 % slevu :-)

Blondies bar

Adresa: Jungmannovo náměstí, Praha 1
Webové stránky: www.blondiesbar.cz

Už jste ochutnali originální elixír vyrobený z vybraných bylin s kapkou pomeranče? Black Fox představuje nezapomenutelnou kombinaci, která chutná nejlépe dobře vychlazená.

Proklikem se dostanete na stránku určenou uživatelům od 18 let.