Seznam Zprávy

10 českých barů s příběhem

Seznam Native ve spolupráci s Black Fox

X nejlepších barů… Kolik takových anket a žebříčků už na světě bylo. My jsme na to šli jinak. Vybírali jsme české bary se zajímavým příběhem, osudem, místem. Nejen ty pražské, ale i z Ostravy, Liberce a dalších českých měst. A nakonec jsme udělali zajímavé zjištění. Právě ty bary, jejichž zrod je malým příběhem nebo jejich tvůrci něco překvapivého vymysleli, patří nakonec i k těm nejlepším. Takže tady jsou, vstupte s námi z rušné ulice nezřídka do tajených sklepení, jak z doby americké prohibice. Čeká nás skvělá atmosféra, společnost i báječné drinky.

Chicago Bar & Grill

Tohle je výborná a u nás docela ojedinělá záležitost. Majitelem a šéfkuchařem výjimečného libereckého podniku Chicago Grill & Bar, který se specializuje na burgery, je Ryan Nelson. Snem rodáka z Chicaga, kterého osud zavál do Česka, bylo přinést kousek amerického domova i k nám do severního pohraničí.

„Ryan nás oslovil, když zjistil, že mu již nestačí prostor, ve kterém měl původní burger bar. Jelikož pochází z USA, měl i celkem jasné představy o tom, jak by měl budoucí podnik vypadat,“ uvedli liberečtí architekti z Mjölk, kteří bar navrhli, pro insidecor.cz.

Interiér připomíná americké velkoměsto a jeho bary – a to díky nezvyklému použití výkladních rolet, vlnitého plechu, obrovských lustrů, plechového baru, sedaček jak z metra, maleb na stěnách atp. Nechybí ani zdobení stěn kresbami od studia Skubb.

Zajímavostí je, že budova, bývalá výstavní hala klavírů, z venku vypadá jako The Beaver Building, slavný Wall street Court, z filmu John Wick.

Chicago Bar & Grill

Adresa: Dr. Milady Horákové 391/1, Liberec
Webové stránky: www.chicago-grill.cz

Už jste ochutnali originální elixír vyrobený z vybraných bylin s kapkou pomeranče? Black Fox představuje nezapomenutelnou kombinaci, která chutná nejlépe dobře vychlazená.

Proklikem se dostanete na stránku určenou uživatelům od 18 let.