Seznam Zprávy

10 českých barů s příběhem

Seznam Native ve spolupráci s Black Fox

X nejlepších barů… Kolik takových anket a žebříčků už na světě bylo. My jsme na to šli jinak. Vybírali jsme české bary se zajímavým příběhem, osudem, místem. Nejen ty pražské, ale i z Ostravy, Liberce a dalších českých měst. A nakonec jsme udělali zajímavé zjištění. Právě ty bary, jejichž zrod je malým příběhem nebo jejich tvůrci něco překvapivého vymysleli, patří nakonec i k těm nejlepším. Takže tady jsou, vstupte s námi z rušné ulice nezřídka do tajených sklepení, jak z doby americké prohibice. Čeká nás skvělá atmosféra, společnost i báječné drinky.

Tretter’s bar

V Kolkovně je víc zábavných barů, tady jste v samém centru nočního pražského života. Tretter´s, vymalovaný v bordó barvě, ale patří k nejzajímavějším. Určitě hlavně díky osobnosti majitele Michala Trettera, který si v baru vše navrhoval sám. Barmanská a gastronomická tradice se v rodině dědí z otce na syna už 90 let a jak už to tak bývá, občas pomůže i náhoda. Roku 1993 přijel do Prahy slavný barman John Bandy, který tu učil hollywoodského herce Toma Cruise pro film Cocktail házet lahvemi. Od něj se Michal Tretter naučil barmanskou show. Dnes je pro pětinásobného mistra ČR a Evropy v barmanství, který připravoval měsíc po revoluci martini Václavu Havlovi, alkohol a obchodování s ním stále rodinnou tradicí a nástrojem k dobrému byznysu. Vlastní několik dalších podniků, prodejny s prémiovým alkoholem či barmanskou školu, investuje do alkoholu a rozjel také byznys s Tretter’s chips, sušenými zeleninovými lupínky.

Ale zpátky do baru, který má i svá lákavá tajemství. V duchu doby prohibice je v suterénu ukryt „Prohibiční bar“, do něhož se dá proklouznout pouze po zadání tajného kódu. Je určen pouze pro členy Tretter’s Member Clubu, kteří hledají elitní společnost a nejvyšší soukromí. Část drinků se nepodává ve sklenicích, ale v porcelánových hrncích, jak za éry Al Capona. Maximálně 22 hostů tu má zajímavou kulisu. Mimo jiné historickou pokladnu, obrazy krásných žen a jak jinak, láhve s kvalitním alkoholem.

Tretter’s bar

Adresa: V Kolkovně 921/3, Praha 1
Webové stránky: www.tretters-bar.cz

Už jste ochutnali originální elixír vyrobený z vybraných bylin s kapkou pomeranče? Black Fox představuje nezapomenutelnou kombinaci, která chutná nejlépe dobře vychlazená.

Proklikem se dostanete na stránku určenou uživatelům od 18 let.